İlkem’de Teog Öğrencilerine Ücretsiz Tercih Danışma Merkezi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkem’de Teog Öğrencilerine Ücretsiz Tercih Danışma Merkezi
15.07.2017 08:56:09

 

İlkem’de Teog Öğrencilerine Ücretsiz Tercih Danışma Merkezi

İlkadım Belediyesi, TEOG sınavına giren öğrencilere, okul tercihleri konusunda yardımcı olmak için tercih merkezi kurdu. Uzman danışman eğitimciler tarafından verilen ücretsiz tercih hizmetinden, öğrenciler 14 Temmuz da başlayıp 24 Temmuz’a kadar yararlanabilecek.

10 GÜN ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

İlkadım Belediyesi, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. TEOG sınavına giren öğrencilerin, yanlış ve hatalı tercih yapmamaları için İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı faaliyetlerini sürdüren  Kadifekale İlkem ve Yaşar Doğu İlkem  tarafından uzman eğitimcilerin bulunduğu tercih merkezleri kuruldu. Gün içerisinde 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet veren tercih merkezlerine gelen öğrencilere, aldıkları puan ve istedikleri mesleklere göre danışmanlar tarafından puanlara uygun okullar belirleniyor. Hatalı tercih yapmamaları konusunda öğrencilere yol gösterilen tercih merkezleri, 24 Temmuz’a kadar hizmet verecek.

DOĞRU TERCİH İÇİN İLKADIM BELEDİYESİ

Bu zorlu tercih sürecini en güzel şekilde geçmek için öğrencilere yardım etmek üzere hem telefon yoluyla hem de bizzat ilkem çözüm masasına müracaat ederek yardım alınabileceğini ifade eden Kadifekale İlkem Sorumlusu İdris Yüce; “ Bunun için yapmanız gereken ilkem eğitim merkezlerine uğramanız yeterli. Özellikle hem mesleki bölüm hem de gelecek vaat eden lise ve bölümlerin tercihi açısından kilometre mesabesinde olan TEOG yerleştirme sonuçları; Gelecekte hangi Üniversiteye gideceğini de belirleyeceği için uzman eğitimciler eşliğinde tercih yapılmasını önem arzader.3 kez Tercih yapma imkânı sunduğu için bu sistemin iyi değerlendirilmesi gerekir. En son 3.tercih boş kontenjanlara yerleştirme şeklinde olacağı için hedeflenen okul en az 3 kez denenebilir. Başvuru sonuçları 11 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır. Gelecekte hem mesleğini severek yapmalı hem de akademik başarısını devam ettirmeli. Yüzdelik dilimlere çocukların geleceğini kurban etmeyiniz. İlkem eğitimcileri olarak en uygun ve gelecek vadeden tercihler için bekliyoruz. Bir telefon kadar yakınız (0362) 446 46 55- 0553 1913 107 yâda (0362) 236 76 13-0553191 3109 telefon numaraları ile bizlere ulaşabilirsiniz.” dedi.

“EĞİTİMİ VE GENÇLİĞİ ÖNEMSİYORUZ”

İlkadım Belediyesi’nin eğitime her zaman destek olduğunu, bunun göstergelerinden birinin de bu tercih merkezleri olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım Belediyesi olarak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) giren öğrencilerimize tercihte yardımcı olabilmek için İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı faaliyetlerini sürdüren  Kadifekale İlkem ve Yaşar Doğu İlkem  tarafından bu işte profesyonel olan eğitimcilerimizle öğrencilerimize yardımcı olmak için çözüm merkezleri kurduk. Biz belediye olarak eğitimi ver gençliği önemsiyoruz. Gelecek için gençlerimize güveniyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Gençlerimiz Samsun’un değerini iyi biliyor.Büyük Türk Milleti’nin geleceği olan gençlerimizin, iyi yetişmiş birer birey, iyi insan, mesleğinde en iyi olmaya çabalayan bir gençlik olmasını istiyoruz” diye konuştu.

İlkadım Belediyesi teog İlkem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert