İMH Samsun Ümmet İftarı İle "Gençlere Değer" Dedi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İMH Samsun Ümmet İftarı İle
06.06.2018 15:02:25

 

İMH Samsun Ümmet İftarı İle "Gençlere Değer" Dedi

İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Derneği gençleri, ailelerini ve öğretmenlerini iftar sofrasında buluşturdu.

Gençlere Değer adlı proje kapsamında farklı okullardan öğrenciler ve aileleri bu kez Batıpark’ta kurulan iftar sofrasında bir araya geldi. Son derece samimi bir ortamda ve açık hava pikniği havasında gerçeklesen ümmet iftarı Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Oruçların açılması sonrasında Dernek Başkanı Şuayip Sevgi yaptığı konuşmada İnsan ve Medeniyet hareketinin özellikle gençlere yönelik faaliyetlerle Samsunda öne çıkan, aranan ve her gün daha da yükselen bir yıldız mesabesinde bulunan bir topluluk olduğunu ifade etti.

Bu tür faaliyetlerin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini bildiren Şuayip Sevgi gençlerin telefon, tablet bağımlılığından, kötü ortam ve alışkanlıklardan bu ve benzeri güzel faaliyetlerle kurtulabileceğini belirtti. Dernek yönetimi olarak görevlerinin bu faaliyetleri organize eden öğretmenlerin işlerini kolaylaştırmak ve onlara her açıdan destek olmak olduğunu ifade etti. Ümmet iftarını düzenleyen ve katılan tüm öğretmenlere, öğrencilere ve ailelerine teşekkür etti.

Cemaatle kılınan akşam namazı ve dua sonrası cay sohbetiyle program sona erdi.

​İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Gençlere Değer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Borges     0000-00-00 Bir şey de böyle adlandırmalar var saçma sapan "Ümmet iftarı" şeklinde. Ne yani diğer oruç tutan kimseler ümmet değil mi.
GALERİLER