İnayet Ve İhsan Beklemek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İnayet Ve İhsan Beklemek
23.06.2020 12:43:30

 

İnayet Ve İhsan Beklemek

Cömertliğiyle nam salmış zenginlerin etrafında yoksullar nasıl sıra sıra dizilirse, devlet ve ikbal sahibi bir büyüğün kapısında da halk öylece dizilir, ondan ihsan ve inayet bekler. Herkes dertlerini dile getirmek çare bulmak için saygı ve edeble durur. Usul atamızdan töremizden böyle gelmiştir hep böylede süre gider. Herkes bir yardım umuduyla bu kapıda bekler. Herkesin elde edeceği menfaati neyse sen onu kendi nafakası say ,gör, bil..

 

Herkesin düşüncesine göre beklentisi var. Ki bu düşünceler muhtaçların derecelerini bir bir ortaya çıkarır. Her hüner yahut hile en nihaye bu kapıda herkese göre bir karşılık bulur. Ortaya çıkıp görünür. Kimi açlığının giderilmesi için bekler, kimi hastalığının devasını ister, kimi borçlarının çözümünü diler. Kimi dünyalık mevki arar, kimi itibar bulmak ister. Kimi de bu kapıda durur ama kimse onu görmez.

 

Bu kapıda itibar sahibi olmak ancak inayet ve ihsanla olur. Ancak bazı inayet ve ihsanlar vardır ki itibar şeklinde insanda olur çoğu insan kaldıramaz taşıyamaz bir gaflet anında ayağını kaydırır. Ayağın kayacağı bir itibardan, her an süretsiz beklenen arada bir ihsan daha yeğdir. Sürekli olan ihsan ise ,sahibinin sireti ve sureti ayna olan insandır. Ki o da nadir bulunan elmas gibidir dünyada pek az bulunur.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER