Influencer Marketıng Nedir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Influencer Marketıng Nedir?
24.03.2020 18:31:02

 

Influencer Marketıng Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir influencer pazarlama ajansı, influencer pazarlama kampanyaları oluşturmak ve kolaylaştırmak için markalar ve sosyal medya etkileyicileriyle birlikte çalışan bir ajanstır.

Influencer marketing nedir?’ sorusuna basitçe en iyi markalara, yeni kitlelere gerçek sonuçlar elde edecek şekilde kişisel ve otantik bir şekilde ulaşmanın bir yolunu sunar diyebiliriz. Bazen markalar, benzer hedefleri temsil eden sosyal medya yıldızlarıyla yeni ilişkiler başlatarak doğrudan influencerlarla iletişime geçebilirler. Ancak birçok markanın bunu etkili bir şekilde yapabilmesi için gereken zamana, bağlantılara veya deneyime sahip değil. İşte bu noktada influencer marketing ajansları devreye giriyor.

Influencer marketing ajansları, bir influencer kampanyasının planlanması, yürütülmesi ve analiz edilmesini kolaylaştırır. Markaların yeni influencer ilişkiler dünyasına rehberlik ederek, markaların yeni ilişkileri geliştirmesine, başarılı influencerlarla bağlantı kurmasına ve gerçek bir etkiye sahip heyecan verici kampanyalar oluşturmasına yardımcı olurlar.

Basitçe söylemek gerekirse, bir influencer pazarlama ajansı, influencer pazarlama kampanyaları oluşturmak ve kolaylaştırmak için markalar ve sosyal medya etkileyicileriyle birlikte çalışan bir ajanstır. En iyi influencer marketing ajansları, yüzlerce farklı değişkene sahip binlerce kampanyayı yönetmekle birlikte gelen bilgi ve deneyimi kullanarak kampanyaları baştan sona yönetir. En etkili influencer marketing ajansları, çok çeşitli kampanyaları yapılandırıp yürütmelerinin bir sonucu olarak, ayrı ayrı markalar, pazarlamacılar ve hedefler için kampanyalar oluşturma, uyarlama ve optimize etme konusunda mükemmeldir.

Markalarla etkileşime giren bir dizi farklı ajans türü vardır. Yaratıcı ajanslar, sosyal medya ajansları, medya satın alma ajanslarının hepsi, kampanya oluşturmalarına ve kampanya hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için markalarla etkileşime girer, ancak her biri farklı bir şekilde bunu yapar. Aynı şey, influencer pazarlama kampanyalarını daha az külfetli ve daha verimli, yaratıcı, stratejik ve belirlenen hedeflere ulaştırmak için hem markalar hem de influencerlarla birlikte çalışan influencer marketing ajansları için de geçerlidir.

Influencer pazarlama kampanyaları tüm şekil ve boyutlarda gerçekleşir. Sponsorlu Instagram influencer yayınlarından yıl boyu süren platformlar arası kampanyalara kadar, markaların izleyicilere en iyi şekilde ulaşmak ve kitle ile etkileşimde bulunmak için etkileyicilerin gücünden yararlanabileceği çeşitli yollar vardır. Influencer marketing ajansları, markaların etkileyiciler bulmasını ve onlarla çalışmasını kolaylaştırır, ancak bu, influencer marketing ajanslarının yaptığı işin sadece tek bir yönüdür. Influencer pazarlama ajansının çalışmalarının çoğu, kampanya yapısının, optimizasyonun ve raporlamanın, oranların ve sözleşmelerin ve çok daha fazlasının arkasında gerçekleşir.

 

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert