İnternetten Toptan Elektrik Malzemeleri Satışı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İnternetten Toptan Elektrik Malzemeleri Satışı
18.08.2017 14:12:32

 

İnternetten Toptan Elektrik Malzemeleri Satışı

Gün geçtikçe artan internet kullanımı, her sektörde ön plana çıkmaya başladı. Bununla birlikte toptan elektrik malzemeleri de artık internetten temin edilebiliyor.

Gelişen teknoloji dünyası, özellikle internet kullanımının artışı e-ticaret sektörünü de eline almış durumda. Artık kullanıcılar görmeden, internet üzerinden alışveriş yapıyor ve online alışveriş pazarı da her geçen gün artış gösteriyor. Sadece bireysel kullanıcılar değil, kurumsal kullanıcılar da birçok ihtiyaçlarını online alışveriş sitelerinden giderebiliyor. Bu  kurumsal kullanıcıların içerisinde elektrikçiler de oldukça önemli bir paya sahip.

Toptancılar, daha önceki dönemlerde kapı kapı, il il gezerek satışlarını gerçekleştiriyordu ve bu da ürün üzerine önemli bir maliyet kalemi olarak ekleniyordu. Fakat online e-ticaret sitelerinin artışı ve online alışverişin artmasıyla bu maliyet kalemi arttı ve hem kurumsal firmaların hem müşterilerin cebinden çıkan fazla ücret de ortadan kalkmış oldu. Online toptan elektrik malzemeleri satan firmalardan öne çıkan ise Fazticaret diyebiliriz. Fransız Schneider Electric’in Türkiye’deki elektrik malzemeleri satışı yapan e-ticaret sitesi olan Fazticaret, bu bakımdan ön planda olan bir sitedir.

Peki Toptan Elektrik Malzemeleri Almanın Avantajları Nelerdir?

Bir ürünü toptan almanın birçok avantajı sayılabilir. Ürünün maliyeti ucuzlar. Toptancı iskonto yapabilir. Öyle ki bir ürünü online olarak toptan alırsanız toptancı tarafından ayağınıza getirilmediği için ekstra bir maliyet kalemi daha ortadan kalkar ve bu hem size hem de müşteriye bir artı olarak döner. Bu nedenle bu maliyet kaleminin ortadan kalkması birçok açıdan avantaj sağlıyor. Online alışverişlerin ve özellikle toptan online ürün almanın en önemli avantajı olarak bunu sayabiliriz.

Diğer taraftan baktığımızda da online alışveriş hep iyi yanlarını saydık. Şimdi diyeceksiniz ki hiç mi kötü yanı yok. Aslında yok denebilir. Sonuçta ayağınıza kadar gelen toptan ürünlerde bile çalışmama durumu olabilir. O ürünü değiştirmek için de toptancı bir sonraki gelişini beklersiniz. Fakat online olarak aldığınız zaman bir üründe arıza çıkması durumunda ürünü geri gönderip değişim talep edebilirsiniz. Zaten birçok firma böyle bir değişimi taahhüt etmektedir. Bu sebeple bir sorun yaşamazsınız.

elektrik malzemeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert