İŞ ADAMINA KIYAK MI?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İŞ ADAMINA KIYAK MI?
26.07.2013 13:03:45

 

İŞ ADAMINA KIYAK MI?

Büyükşehir Belediyesinin Saathane Meydanı'nda başlattığı yıkım çalışmaları sürerken, Çarşambalı bir işadamına ait iş hanının yıkım kapsamına alınmaması büyük tepki çekti

ÖZEL UYGULAMALAR HEP YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi Saathane Meydanı'nda yıkım çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Bölge de bulunan esnafa yeni bir tebligat gönderen belediye yönetiminin Ramazan Bayramı öncesi yeni yıkımlar gerçekleştireceği öğrenilirken, sahibinin Çarşambalı olduğu bilinen bir işhanı ise yıkım kapsamına alınmadı. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan 7 katlı binanın yıkım kapsamına alınmamasına tepki gösteren esnaflar 'Bizim suçumuz Başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın hemşerisi olmamak mı? Bizim ekmeğimizle oynayan Başkan Yılmaz kendisi gibi Çarşambalı olan işadamına kıyak mı geçiyor? Kişiye göre adalet mi uyguluyorlar' diye sordular. Aynı soru Fevzi'nin yeri Balık Restaurantını hizmete açan Başkan Yılmaz'ın Atakum sahilinde kıyı kenar kanuna uymadığı gerekçesiyle yıkımlar yaptırması ile yine gündeme gelmişti.

İMZALAR BAŞBAKAN'A GİDECEK.

Yıkım kapsamında olan Saathane Meydanı'nın yenilenmesini isteyen bölge esnafı, imza kampanyası başlattı. Büyük Cami'de Cuma namazı ardından toplanan esnaflar, imza kampanyasıyla ilgili açıklama yaptı. Esnaflar adına konuşan Ümit Ayla, İBÜO'lü yıllardan gelen ticari dokunun restore edilerek korunması ve yaşatılmasını istediklerini kaydetti. Ümit Ayla, “Saathane bölgesini yıkımdan kurtarmak için ciddi bir hukuk mücadelesi ve uğraş içindeyiz. Samsunluların her ferdinin bir anısı olan Saathane çarşıları maalesef imar planlan ve yapılan uygulama ile ortadan kaldırılacak. Bu aşamada biz Saathane meydanı yok edilmesin. restore edilerek yaşatılsın istiyoruz. Bunun için imza kampanyası ile bize katkı sağlar iseniz sesimizi daha güçlü çıkarma anlamında destek bekliyoruz. 1800'lü yıllardan itibaren gelen ticari dokusunu restore edilerek yaşatılmasını amaçlıyoruz.” dedi. Öte yandan toplanan imzaların bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderileceği öğrenildi.

Kaynak:DENGE Gazetesi 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER