İŞKUR Samsun Sahaya İniyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İŞKUR Samsun Sahaya İniyor!
05.04.2019 10:31:17

 

İŞKUR Samsun Sahaya İniyor!

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 2019 Yılı 1 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında İşgücü Piyasası Araştırması gerçekleştirilecektir. Araştırma kapsamında 1373 işyeri ziyaret Edilecek.

Samsun ilinin tamamında gerçekleştirilecek araştırma ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2020 yılında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek.

Bu çalışma ile birlikte Samsun işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacak.

Samsun ilinde sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecektir.

ARAŞTIRMA BİLİMSEL VE ANLAMLI SONUÇLARA SAHİP OLACAK

Uluslararası sektörel ve mesleki sınıflandırmalar kullanılarak yapılacak araştırmada örneklem yöntemi ile çalışılacak. Çalışma başından sonuna kadar Genel Müdürlükte konusuna hakim, güçlü bir ekiple

koordine edilecektir. İşyeri ziyaretleri “her işsize, her işverene bir Danışman” sloganıyla istihdam edilen, İş ve Meslek Danışmanları marifetiyle gerçekleştirilecek.

Saha çalışması Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile birlikte tespit edilen 2-9, 10-19 ve 20+ istihdamlı toplam 1373 işyerlerinde gerçekleştirilecektir. Alan uygulaması bizzat Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli tarafından işyerleri ziyaret edilerek gerçekleştirilecektir.

Çalışma sonucunda il düzeyinde sektörel ayrımlı istatistiksel olarak anlamlı tahminler üretilecek.

SAMSUN İŞGÜCÜ PİYASASI ANALİZİ RAPORU HAZIRLANACAK

Çalışma sonuçlarının raporlaştırılması yine İŞKUR personeli tarafından gerçekleştirilecektir. Çalışmanın sonuç raporunda Samsun işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacaktır. Araştırma marifetiyle,

aktif İstihdam Politikalarının, özellikle işgücü yetiştirme kurslarının tespit edilen ihtiyaçlara göre açılması planlanıyor.

Araştırmanın, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, çalışma hayatının tüm aktörlerine, sivil toplum örgütlerine, üniversitelere, araştırmacılara ve tüm kamuoyuna faydalı olması bekleniyor.

İŞKUR Samsun TÜİK Samsun işgücü piyasası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER