İşporta ittifakı kurdular!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İşporta ittifakı kurdular!
02.06.2018 12:45:24

 

İşporta ittifakı kurdular!

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve avanelerinin CHP oylarının bir kısmını PKK'nın siyasi ayağı HDP'ye yönlendirmesini "Seçmenlerini işportaya çıkarıyor" diye yorumladı. Erdoğani HDP'nin barajı geçmesini sadece CHP ile PKK'nın istediğini söyledi.

Milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim rekorlarının kırıldığı Adıyaman'da Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingde binlerce vatan sevdalısına hitap etti. Erdoğan’ın gündeminde CHP ile HDP’nin kirli ilişkileri vardı.

“1989’DAN BERİ İYİ TANIRIZ”

Kılıçdaroğlu’nun CHP seçmeninin bir kısmını özellikle PKK bağlantılı HDP’ye yönlendirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı, “CHP Genel Başkanı dahil pek çok sözcüsü ‘Şu parti illa barajı geçmeli’ diyerek adeta seçmenlerini işportaya çıkarıyor. Barajı geçsin dedikleri parti bu ülkenin en eli kanlı örgütünün emrinden çıkamadığı  için gerçek anlamda siyasi parti olamamış bir yapıdır” dedi. Erdoğan, CHP, İP, HDP, Saadet’in bir araya gelmesinin sebebinin bir ön kesme projesi olduğunun tespitini yaparak, “Bu siyaset mühendisliği hesaplarıyla biz 1989 yılındaki ilk adaylığımızdan beri mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“NEYİ SERBEST BIRAKIYORSUN?”

Erdoğan, Edirne’ye gidip Selahattin Demirtaş için özgürlük isteyen Muharrem İnce’yi de yerden yere vurdu. Demirtaş’ın 53 kişinin katledildiği Kobani iç savaş denemesinin azmettiricisi olduğunu hatırlatan Erdoğan, böyle bir kişinin serbest kalamayacağını aktararak, şunları söyledi: “Sayın Muharrem, ince ince Edirne’ye gittin. 7 Haziran seçiminden sonra bu ziyaret ettiğin şahıs değil miydi, 53 tane benim Kürt kardeşimin ölümüne neden olan? Ya sen hangi akla hizmet ediyorsun. Neymiş, adaymış, serbest bırakılması gerekiyormuş. Sen ne diyorsun ya? Neyi serbest bırakıyorsun? 6-7 Ekim’de insanlarımızı birbirine kırdıranlar bunlar değil miydi? Şimdi cezaevinden esip yağan zatın elinde 53 vatandaşımızın kanı var. Erdoğan, bu zihniyetin 24 Haziran’da kaybedeceğini vurgularken, HDP’nin barajı geçmesini yalnızca CHP ile PKK terör örgütünün istediğini dile getirdi.

“SADECE İSİM YAZDIRMAYA ADAY”

Erdoğan, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu’nu neden eleştirmediğini de şu sözlerle paylaştı: “Cumhurbaşkanı adaylarına bakıyoruz, bir kısmını zaten hiç zikretmiyorum, onlar Cumhurbaşkanlığı’na değil sadece isimlerini oy pusulasına yazdırmaya aday."

CHP Erdoğan Temel Karamollaoğlu Meral Akşener
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER