İşsizlik Rakamları Açıklandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İşsizlik Rakamları Açıklandı
17.09.2018 10:54:58

 

İşsizlik Rakamları Açıklandı

İşsizlik oranı Haziran döneminde yüzde 10.2 oldu. Sanayi üretimi ise Temmuz'da aylık bazda yüzde 3.5 ve yıllık bazda da yüzde 5.6 arttı.

Türkiye genelinde işsizlik Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarını kapsayan Haziran döneminde değişim göstermeyerek yüzde 10.2 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ise 15 ve üstü yaştakilerde işsiz sayısı Haziran’da geçen yılın aynı dönemine göre 64 bin kişi artarak 3 milyon 315 bin kişiye yükseldi.

SANAYİ ÜRETİMİ TEMMUZ’DA YILLIK YÜZDE 5.6 ARTTI

Türkiye’nin sanayi üretimi Temmuz ayında yıllık yüzde 5.6, aylık yüzde 3.5 arttı.

Türkiye Resmi İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Temmuz ayında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8.5, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 5.6 ve elektrik, az, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 3.0 arttı.

Verilere göre, sanayini alt sektörleri incelendiğinde, Temmuz ayında madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 1.9 azalırken, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 3.9  ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 2.2 arttı

İşsizlik oranı TÜİK sanayi üretimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER