İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği migros’un Akasyamhaber’in engellenmesi talebini reddetti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği migros’un  Akasyamhaber’in engellenmesi talebini reddetti!
02.06.2017 11:50:31

 

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği migros’un Akasyamhaber’in engellenmesi talebini reddetti!

Samsun Haber - İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği MİGROS’un Akasyamhaber’e açmış olduğu içeriğe Erişimin Engellenmesi Talebini Reddetti.

Migros’un Samsun mağazalarının birinde ‘Başörtülü Stand Görevlisine İnsanlık dışı muamele!’ haberimize itiraz eden MİGROS Ticaret A.Ş’ye mahkemeden tokat gibi cevap.

Samsun’da bir AVM’de bulunan Migros Market’te bir unlu gıda firmasının standında başörtülü bir bayanın görev yapmasına izin verilmemiş Akasyamhaber de bu olayı haberleştirmişti.

Haberimizde Migros’un market sorumlularının başörtülü bayanın stant görevlisi olarak çalışmasına izin vermediğini yazmış ve stand görevlisi Saadet F., durumu Migros genel müdürüne anlatmak istedi ise de Saadet F’yi Migros Genel Müdürüyle görüştürülmek istenmediğini, bunun yerine genel müdürün Genel Müdürün şu  cevabını getirdiklerini yazmıştık; “başörtülü bir şekilde stant görevlisi olarak çalışmak kurumsal politikamıza uygun değil. Bizde başörtüsü ile temizlikçiler ve mutfaktakiler çalışabilir. Başını açarak görevine devam edebilir.”

 İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği MİGROS’un Akasyamhaber ve haberin sosyal medya paylaşımına yapılan bir yorum hakkında açmış olduğu içeriğe Erişimin Engellenmesi Talebini inceleyerek;

Söz konusu yorumların kaldırılmasına

Akasyamhaber’in haberinde ise hakaret ve kişinin onur, gurur ve saygınlığını rencide edecek sözlere yer verilmediği, söz konusu haber ve paylaşımın Anayasal güvence altında bulunan HABER ALMA – VERME, YORUM VE ELEŞTİRİ ile İFADEYİ AÇIKLAMA HÜRRİYETLERİ kapsamında kaldığı, talep eden firmanın marka haklarını ihlal eden unsurlara rastlanılmadığı, talep eden vekilinin iddialarının soyut ve dayanaksız kaldığı anlaşılmakla bu URL adresleri yönünden talebin reddine karar verdi. 

Migros Samsun başörtülü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert