İstihbaratçı İstihdamında Erdoğan - Bahçeli İttifakı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İstihbaratçı İstihdamında Erdoğan - Bahçeli İttifakı!
14.09.2017 12:32:28

 

İstihbaratçı İstihdamında Erdoğan - Bahçeli İttifakı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MİT’e alınacak personel konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ortak hareket etme konusunda anlaştığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmasıyla yeniden tartışılmaya başlanan MİT konusunda ilginç bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine bağladığı MİT’e personel alımı konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye danışıp onay alıyor.

Konuyu gündeme taşıyan Yeniçağ Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, “Saraydaki kaynaklardan aldığım bilgiye göre, Erdoğan ile Bahçeli arasında var olan mutabakata yeni bir madde eklenmiş; İstihbaratın yeniden yapılandırılması... İddia edilen yeni mutabakat maddesine göre, Erdoğan MİT'in yeni kadrolaşması ile ilgili mutlaka Devlet Bahçeli'nin görüşünü alıyor ve alacakmış!..” ifadelerini kullandı.

‘KASIM VE ARALIK İÇİNDE KOPACAK GÜMBÜRTÜ’

Ahmet Takan’ın aktardığı iddialara göre MİT’te yaşanan gelişmeler bununla sınırlı değil. Takan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında, “Bakmayın Müsteşar Hakan Fidan'ın, hemen hemen her gezide saray uçağında olmasına!.. Erdoğan, Fidan'ı pasifize ederek o makamın başında tutuyor” iddiasına yer verdi.

Takan, Hakan Fidan’ın görevden alınması yönündeki söylentiler hakkında da, “Başkentte, MİT içindeki operasyonlar hiç gündemden düşmüyor. Tabii bu arada alışılmış soru hemen tekrarlanıyor; ‘MİT Müsteşarı Hakan Fidan görevden alınacak mı?’ Saray kaynakları, net cevap vermekten itina ile kaçıyor. Şu kadarını söylemekle yetiniyorlar, ‘Kasım ve Aralık ayı içinde kopacak gümbürtüye hazır olun.’ Bu arada MİT İstanbul bölge başkanının ‘pasif kaldığı’ gerekçesiyle görevinden alınacağı iddia ediliyor” ifadelerini kullandı.

Takan son olarak, adını vermediği MİT’in Pakistan görevlisinin 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından örtülü ödenekten kendisine ayrılan 300 bin doları alarak İngiltere’ye kaçtığı bilgisine ulaştığını belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan MİT Hakan Fidan 15 Temmuz 15 Temmuz Darbe Girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert