İttifakın değil lobilerin, halkın değil müteahhitlerin adayı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İttifakın değil lobilerin, halkın değil müteahhitlerin adayı!
21.11.2018 09:19:43

 

İttifakın değil lobilerin, halkın değil müteahhitlerin adayı!

Eski Bayındırlık Bakanı ve Samsun Milletvekili Mustafa Demir’in Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasını isteyenlerin ittifakın çökmesi ve AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde MHP’nin desteğini de kaybederek hezimete uğramasını bekleyenler olduğu öne sürülüyor.

Demir’in Bayındırlık Bakanı olduğu dönemde sürekli bakanlıktan iş alan, sermaye gücüyle ülkenin önde gelen inşaat şirketleri eski bakanın aday olması için özellikle İstanbul lobisini harekete geçiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fikrini değiştirebilecek kadar güçlü olan İstanbul Havaalanı konsorsiyum ortaklığı Cengiz inşaat ile Limak Holding’in Mustafa Demir’in Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için cansiperane mücadele ediyor.

Zihni Şahin’in ittifakın gücünü ve rüzgarını da alarak seçimleri kesin olarak kazanacağı ortada olmasına rağmen AK Parti’yi tehlikeye atarak Samsun’u kendi isteklerini doğrultusunda dizayn edebilmek sermaye lobicileri Zihni Şahin’in hiçbir lobinin yanında durmaması nedeniyle tedirgin oluyor.

Öte yandan Samsun’da parti tabanı ve Ak Parti seçmenleri, sürekli kazanmaya alışmış olan müteahhit lobisinin bu sefer kaybetmesini ve Zihni Şahin’in aday gösterilerek sandıkların tulum çıkabilmesi için Reis’in iki dudağının arasından çıkacak kararı bekliyor. 

Mustafa Demir Samsun Büyükşehir Cumhurbaşkanı Erdoğan Zihni Şahin Ak Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
serdar köksal     0000-00-00 iş adamları neden uygulama değilde bir ismin üzerinde durur. benim bildiğim iş adamı parasına bakar. peki bu çabalar geçmişin ahde vefası mı yoksa geleceğin el ovuşturması mı?
Adnan     0000-00-00 Mustafa Demir isminin öne çıkması için ne kadar Fetöcü varsa hepsi lobi yapmaya başladı hayırdır
GALERİLER
Advert
Advert