İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Kamuoyunu Yanıltıyor Mu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Kamuoyunu Yanıltıyor Mu!
16.01.2020 10:47:28

 

İyi Parti Atakum İlçe Başkanı Kamuoyunu Yanıltıyor Mu!

Atakum Belediyesinin ücreti karşılığında avukatlık hizmet alımı yaptığı İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam’ın haberimizle ilgili yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyunu yanılttığı ortaya çıktı.

Atakum Belediyesinin ücreti karşılığında avukatlık hizmet alımı yaptığı İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam’ın kamuoyunu yanılttığı ortaya çıktı.

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam’ın Atakum Belediyesine ücret karşılığı avukatlık hizmeti verdiği ortaya çıkmıştı.

8 aydır İYİ Partili meclis üyelerinden bile sır gibi saklanan ticari ilişkiyi, ortaya çıkan İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selin Gülhan Çam’un girdiği davalarla ilgili çarpıcı bir bilgiye daha ulaşıldı.

 

YOLSUZLUK VE USULSÜZLÜK DEMİŞTİ

 

‘Cemil Deveci, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanını kurum avukatı yaptı’ başlıklı haberimizin ardından bir basın açıklaması yayınlayan İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam, seçimi kazanmalarının ardından Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin, belediyenin düştüğü zor durumu incelemek ve yönetmek için kendisini yetkilendirdiğini ifade etmişti. Bu yetkilendirmenin gereği olarak da belediyeye gelen hacizleri, yolsuzluk ve usulsüzlükleri incelediğini, bu hizmet için de belediye ile kendisi arasında hizmet alımı sözleşmesi yapıldığını söyleyen Çam’ın, belediyeyi savunmak için girdiği davanın, ifade ettiği gibi usulsüzlük ya da yolsuzlukla ilgisi olmadığı öğrenildi.

 

İLÇE BAŞKANI PARA KAZANIRKEN, İŞÇİNİN HAKKI VERİLMİYOR

 

Atakum Belediyesinin ‘SGK İşten çıkış kodu 4’ ile işten çıkardığı ve tazminatını ödemediği işçiye mahkeme yolunu gösterdiği, hakkı olan tazminatı alabilmek için dava açan işçinin karşısına da belediye adına Av. Selen Gülhan Çam’ın çıktığı öğrenildi.

İşçinin ve emekçinin hakkından bahseden, kul hakkından, yolsuzluk ve usulsüzlükten bahseden İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam’ın, Atakum Belediyesi tarafından işsiz bırakılan işçinin hakkı olan tazminatı ödememek, ödenecekse bile geç ödenmesini sağlamaktan başka hiçbir şeye yaramayacak olan mahkemede işçi aleyhine belediyeyi savunmasını çelişki olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: samsunhaberim.com

SGK İşten Çıkış kodu 4: Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi

SGK İşten Çıkış Kodları ve Açıklamaları Kıdem Tazminatı       İhbar Tazminatı         İşsizlik Maaşı

04- Belirsiz süreli iş sözleşmesinin işveren tarafından haklı sebep bildirilmeden feshi

Atakum Belediyesi İYİ Parti Selin Gülhan Çam Atakum İlçe Başkanı Selin Gülhan Çam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert