İyi Parti’de Yaprak Dökümü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İyi Parti’de Yaprak Dökümü
29.05.2018 13:01:40

 

İyi Parti’de Yaprak Dökümü

​Kurulalı henüz 7 ay olmasına rağmen ve hiçbir seçimle tanışmamış olan İYİ Parti’de sular durulmuyor.

Partiden istifa eden kurucu üyelere gazeteci Ruhat Mengi de eklendi.

Gazeteci Mengi, Parti Kurucu Üyeliği ve Genel İdare Kurulu üyeli- ğinden istifa etti.

Mengi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İyi Parti kurucu üyeliğinden ve Genel İdare Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Bunu daha uzun süre gizlemem, bugüne kadar hiç yalan söylemediğim sevenlerime, halkıma karşı sadakatsizlik olacaktı” dedi.

Meral Akşener’in 25 Ekim’de resmen kurulduğunu açıkladığı İYİ Parti’de, henüz kuruluşunun ilk aylarında Kocaeli İl Başkanı Haluk Ulusoy, ardından kurucu üye Cevher Cevheri partiden istifa ettiklerini açıklamışlardı. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem ise 12 Mart’ta ayının başlarında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İYİ Parti’deki görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

TEŞKİLATLARDA DA YOLLAR AYRILIYOR

Erdem, ayrılık mesajında, şunları kaydetmişti:

“İYİ Parti Kurucular Kurulu üyeliği, Genel İdare Kurulu üyeliği ile Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden 12 Mart 2018 tarihi itibari ile ayrılmış bulunmaktayım.”

İYİ Parti yöneticisi Hasan Sümer de, parti üyeliğinden zehir zemberek bir açıklamayla nisan ayında istifa etmişti. Sümer açıklamasında FETÖ’cü teröristlerce 15 Temmuz’da şehit edilen vatandaşları görmezden gelen bir zihniyetle aynı yolda yürümeyeceğini belirtmişti. Partide birçok isim, “Eskittiğimiz ayakkabıları tamirciye, yolları da yeni gelenlere bıraktık” diyerek istifa eder veya istifa sinyali verirken, İİ Parti’nin, Uşak, Düzce, Gemlik gibi bazı il ve ilçelerinde de istifalar yaşandı.

İYİ Parti’de bugüne kadar 8 Kurucu üye, 3 İl Başkanı, 14 İlçe Başkanı, 5 Milletvekili adayı, 624 Parti Üyesi istifa etti.

Ruhat Mengi Meral Akşener İyi Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER