Jandarma İle Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim İçin Elele
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Jandarma İle Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim İçin Elele
12.06.2017 11:43:29

 

Jandarma İle Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim İçin Elele

Samsun Jandarma İl Alay Komutanlığına bağlı Salıpazarı ilçe Jandarma Bölük Komutanlığı bu defa da İlçenin Çağlayan Mahallesinde eğitim veren Çağlayan İlköğretim Okulu çalışmaları için "Jandarma ile Milli Eğitim Kol kola, Öğrenciler daha iyi bir Okula" projesi ile ilçe halkından büyük beğeni kazanmaya devam ederken yapılan çalışmalar "Jandarma'nın eğitim aşkı dinmiyor" şeklinde yorumlanmasına neden oluyor.

2016-2017 yılı Eğitim Öğretim yılı içerisinde birbirinden güzel ve öğrencileri sosyal hayata bağlarken, Jandarma sevgisini de aşılayan projelerle adından sık sık söz ettiren Samsun Jandarma İl Alay Komutanlığına bağlı Salıpazarı ilçe Jandarma Bölük Komutanlığı, ilçeye bağlı Çağlayan İlköğretim Okulunda gerçekleştirdiği proje ile bir kere daha her kesimin sevgisini kazandı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Jandarma Bölük Komutanlığı ilçenin, Çağlayan İlköğretim Okulu çevresini ve binasını tadilattan geçirerek eğitime büyük katkı sağladı.

Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim veren Çağlayan İlköğretim Okulu için Jandarma büyük uğraş ve mücadelesi sonucu ilçede bulunan Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen proje kapsamında, Çağlayan İlköğretim okulunun bahçe zeminini beton ile kapatırken, öğrencilerin sık sık top oynarken dereye kaçması nedeni ile sıkıntı yaratan okul bina çevresi kafes tel ile çevrilerek önlem alınmasını sağladı. Yine proje kapsamında okul bahçesine oyun parkı kurulması ve binanın dış cephe boyası yeniden yapılarak yeni bir bina görünümü sağlandı.

Projenin tamamlanması da fırsat bilinerek İlçede ki protokolle beraber İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karne töreni de bu okul da gerçekleştirildi. Okul Karne törenine öğrenci ve protokol dışında veliler ve çok sayıda vatandaş katılırken, vatandaşlar okul bina ve çevresinin böylesi titiz ve güzel çalışma ile birlikte eğitim yuvasının daha güvenli ve güzel bir bina da yapacak olmalarından dolayı İlçe Jandarma Komutanına ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Karne törenin de çalışmalara değinene Öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, "İlçe Jandarma Komutanlığımızla birlikte bu yıl büyük başarı ve çalışmalara imza atmanın heyecan ve gururunu yaşıyorum. Jandarmamıza teşekkür ediyorum" derken, İlçe Kaymakamı Çağlayan İlköğretim okulunun imece usulü ve Jandarma'nın yardımları ile birlikte, Mahalle Muhtarı, İlçe Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze böylesi gönülden ve seve seve yaptıkları çalışmaların yanı sıra okul binasının yenilenerek öğrencilerimizin kullanımına ve eğitime kazandırılmış olmasından onur duydum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmalarda Belediye Başkanı Halil Akgül' de emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra öğrenciler günün anısı ve emeği geçen protokole çiçek verdikten sonra karne törenine geçildi. Karne törenin de öğrencilere İlçe protokolü karneleri verirken öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılarak teşekkür ettikten sonra yıl sonu eğlencesi ile tören sona erdi. 

Salıpazarı ilçe Jandarma Bölük Komutanlığı Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Salıpazarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert