Japonya Nagaoka Teknoloji Üniversitesi OMÜ İle İş Birliği Yapacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Japonya Nagaoka Teknoloji Üniversitesi OMÜ İle İş Birliği Yapacak!
04.10.2019 10:54:22

 

Japonya Nagaoka Teknoloji Üniversitesi OMÜ İle İş Birliği Yapacak!

Japonya Nagaoka Teknolojisi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Takashi Yukawa ile aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Shigeru Nagasawa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Bilgiç’e, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkan Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya, Yeşilyurt Demirçelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan eşlik etti.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğunu ifade eden Rektör Bilgiç, konuklara OMÜ'de yapılan bilimsel ve teknolojik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nagaoka Üniversitesi hakkında bilgi veren Japon öğretim üyeleri de bu çalışmaların ortaklaştırılmasına yönelik Rektör Bilgiç ile karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

OMÜ'ye dair pozitif izlenimler

Geçen yıl OMÜ’yü ziyaret eden Prof. Dr. Shigeru Nagasawa, önceki ziyaretinde edindiği izlenimler sonucunda OMÜ’nün fiziki imkânları ve yaptığı çalışmaları beğendiğini dile getirirken, Nagaoka Üniversitesi ve OMÜ arasında eğitimde iş ve güç birliği yapılmasından mutlu olacaklarını belirtti.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Rektör Bilgiç Japonya'dan gelen misafirlerine Üniversitenin hediyesini takdim ederken, konuk akademisyenler de ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyelerle Rektör Bilgiç ve ziyarete eşlik eden OMÜ'lü öğretim üyelerine jest yaptı.

Japonya Nagaoka Teknolojisi Üniversitesi OMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER