Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı Hayati Önem Taşıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı Hayati Önem Taşıyor!
05.02.2019 15:36:49

 

Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı Hayati Önem Taşıyor!

Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesinden Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, "Kalp hastalıklarında düzenli ilaç kullanımı hayati önem taşıyor!" dedi.

Kalp krizi geçiren bir kişinin tekrar kriz geçirme riski, hiç geçirmeyen bir kişiye göre daha fazla olacağından ilaçların eksiksiz ve sürekli kullanması hayati önem taşıdığına dikkat çeken Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesinden Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, "Kalp damarlarının daralması ile seyreden koroner arter hastalığı, kalp hastalıkları arasında en sık görülen sağlık sorunları arasındadır. Bu hastalık müzmin bir hastalıktır. Bypass veya stent uygulansa bile kalp damarlarında daralma veya tıkanmaya neden esas hastalık süreci devam etmektedir. Bu süreci yavaşlatmak için ilaç tedavisi gerekir." dedi. 

DOKTOR KONTROLÜNDE OLMALI

Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, "Kalp hastasının en çok dikkat edeceği konu, hekim kontrolünde ilaç tedavisini düzenli devam ettirmesi, düzenli egzersiz yapması ve düzenli kalp diyeti dediğimiz diyete uymasıdır. Düzenli düşük doz aspirin sadece diyabetik ve ailesel kolesterol yüksekliği bulunanlarda önerilir. Risk faktörü yoksa aspirin kullanmak bu kez zararlı olabilir. 

Bu sebeple kalp hastalıkları ömür boyu devam ettiği için tedavide kullanılan ilaçları doktorunuza danışmadan asla bırakmayınız ve değiştirmeyiniz." diyerek sözlerine son verdi.

Kalp krizi kalp hastalıkları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER