Karadeniz 4. Kitap fuarında 131 kitapsever organ bağışında bulundu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Karadeniz 4. Kitap fuarında 131 kitapsever organ bağışında bulundu
26.02.2018 15:53:45

 

Karadeniz 4. Kitap fuarında 131 kitapsever organ bağışında bulundu

Organ bağışını kamuoyunun gündemine getirerek dikkat çekebilmek ve Organ ve Doku bağışı bilincini geliştirmek amacıyla Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Karadeniz 4. Kitap fuarına açılan bilgilendirme standında 131 kitapsever organ bağışında bulundu.

183 bin kişinin ziyaret ettiği Kitap Fuarında günde ortalama 1500 kişinin bilgi için başvurduğu stantta 20 – 25 Şubat tarihleri arasında kitapseverlere organ bağışı konusunda eğitim verildi, ayrıca 300 kişiye de parmaktan şeker ölçümü yapıldı, Akılcı İlaç Kullanımı konusunda da bilgi verildi.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Samsun İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç.Dr. Muhammet Ali ORUÇ şunları söyledi:

Organ bağışı konusunda bilgilendirme çalışmalarını Sağlık Bakanlığımızın da desteğiyle Sağlık Müdürlüğü olarak ulaşabildiğimiz tüm platformlarda yapıyoruz. Bu amaçla, yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Samsun’un en büyük etkinliği olan Karadeniz Kitap Fuarında halkımızı bilgilendirmek, organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak için yerimizi aldık.

Bu yılda kitaplarla bir araya gelmek için fuara akın eden Samsunlu kitapseverler Sağlık Müdürlüğümüz Organ Bağışı Bilgilendirme standını ziyaret ederek organ bağışı konusunda görevlilerimizden bilgi aldılar ve hassasiyetlerini, desteklerini gösterdiler. Bu bilgilendirme çalışması sonucunda 131 Samsunlu vatandaşımız sadece kitap okumadılar, organ bağışında da bulundular.

Bu duyarlılığı gösteren 131 vatandaşımıza ve organ bağışında her zaman bizden desteğini esirgemeyen tüm Samsunlulara teşekkür ediyorum. Bu duyarlılık umarım her zaman sürer ve organ bağışı bekleyen hastalarımıza umut ışığı olmaya devam ederiz”

Samsun Karadeniz Kitap Fuarı Organ bağışı Samsun İl Sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert