Karar Gazetesi’nden Tehlikeli Suriyeli Operasyonu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Karar Gazetesi’nden Tehlikeli Suriyeli Operasyonu
02.05.2018 14:22:11

 

Karar Gazetesi’nden Tehlikeli Suriyeli Operasyonu

Kayıkçı ittifakının ortakları Suriyeli nefreti için malzeme ararken, Karar Gazetesi'nin Suriyelilerin Türkmen Meclisi eski Başkanı Samir Hafez’i milletvekili yapmak istediği iddiası yalan çıktı.

Kayıkçı ittifakının ortakları Suriyeli nefreti için malzeme ararken, Karar Gazetesi, Suriyelilerin Türkmen Meclisi eski Başkanı Samir Hafez’i milletvekili yapmak istediği iddiasını ortaya attı. Fay hatlarını hedef alan haber yalan çıktı. Hafez, aday olmayacağını belirtti.

Türkiye, diktatör Esed/Hamaney rejimi ve terör örgütlerinden kaçan 3.5 milyon Suriyeli muhacire ev sahipliği yaparken, CHP’nin başını çektiği grup çeşitli argümanlarla toplumda Suriyeli nefreti körüklemeyi, koas çıkarmayı hedeflemişti. Suriyeliler ile ilgili operasyonlar için elinde malzemesi kalmayanlar kara kara düşünürken, devreye Karar Gazetesi girdi.

Karar Gazetesi, “30 bin imzayla 'mülteci vekil” başlıklı haberinde seçmenlik hakkı kazanan 50 bin Suriyeli’nin, muhacir bir aday çıkarmak istediğini yazdı. Aynı haberde bu ismin Türkmen Meclisi eski Başkanı Semir Hafez olacağı hatta 5 bin Suriyeli’nin bu konuda imza verdiği ve bu imzaların Cumhuraşkanlığına gönderildiği iddia edildi. Suriyeliler üzerinden kaos pompalamaya çalışan güruhun ellerini ovuşturduğu haberin ayrıntılarına Diriliş Postası ulaştı. Vekil aday adayı olacağı iddiaları hakkında Diriliş Postası’na konuşan Samir Hafez, aday olmayacağını üstüne basarak tekrarladı. Karar’ın toplumun fay hatlarını gerecek haberi amacına ulaşmadı.

Diriliş Postası/Özel Haber

 

​Kayıkçı ittifakı Samir Hafez Karar Gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER