Kardeşler Arasında Bozgunculuk Yapanları Lanetliyoruz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kardeşler Arasında Bozgunculuk Yapanları Lanetliyoruz
08.07.2017 13:17:50

 

Kardeşler Arasında Bozgunculuk Yapanları Lanetliyoruz

​Geçen günlerde Sakarya’da yaşanan vahşetin ardından Samsun Memur-Sen Kadınlar Komisyonu bir basın açıklaması yaptı.

Komisyon adına açıklama yapan Başkan Songül Kıyak Yaşanan bu olayın kabul edilebilir hiçbir yanının olmadığını vurguladı.

Kıyak açıklamasında; “Suriye’de iç savaşın başlamasından sonra zor durumda olan Suriye halkını herhangi bir dil, din, mezhep ve  ırk farkı gözetmeksizin hepsini kardeşlerimiz olarak gördük. Devletimiz milletimiz el ele vererek ve  tüm imkanlarımızı kullanarak onlara kucak açtık. Artık onları bir vatandaş olarak görmeye, acılarını unutturup birlikte hayatı paylaşmaya çalıştık. Ve artık içimizden biri gibi ve kardeşçesine yaşamaya başladık. Onlarla işimizi, aşımızı paylaştık. Bu zor günleri atlatmak, gelecek nesillere daha güzel yarınlar bırakmak için çabalar sarfettik. Hedefler koyduk. Güzel ülkemizde kardeşçe yaşamaya devam ederken  kanımızı donduran ve bizleri hayal kırıklığına uğratan Sakarya'nın Kaynarca İlçesi’nde Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın Mefta Emani Arraham, 10 aylık çocuğu ile birlikte kaçırılması, daha sonra tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte öldürülmesi olayı gerçekleşti. Bu menfur olay tüm vatandaşlarımızı ve bizleri derinden üzmüş, içimizi sızlatmıştır.

Bu tür olaylar Suriyeli kardeşlerimizle bağlarımızı koparmayacak aksine birbirimize daha fazla kenetlenmemize neden olacaktır. Bizler birlik ve dirlik içinde olduğumuz sürece düşmanların ve fitnecilerin tuzaklarına düşmeyeceğiz. Suriyeli vatandaşlarımızla bu zor günleri birlikte aşıp kendi öz topraklarında bayraklarını dalgalandıracakları, Allah’ın adaletini sürdürecekleri günleri yakalayacağız.

Bizler Memur-Sen Kadınlar Komisyonu olarak Bu Menfur Cinayeti işleyen kişilerin adalet önüne çıkarılarak en kısa zamanda cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bu senaryoyu farklı ad ve şekiller altında; birkaç kez sahnelenmişti. Madimak ve Başbağlar’da amaçlanan ne ise bu gün de aynı senaryo Suriye’li mürteci kardeşlerimizle insanlarımız arasında oluşturulmaya çalıştırıldığını görmekteyiz.

Bu elim olaydan dolayı öldürülen Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın Mefta Emani Arraham ve 10 aylık çocuğuna Allahtan rahmet,  yakınlarına sabırlar diliyoruz.” Dedi.

Songül Kıyak Samsun Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert