KATİD Başkanı Toktaş: Vezirköprü’ye Cam Teras Yakışır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
KATİD Başkanı Toktaş: Vezirköprü’ye Cam Teras Yakışır!
08.03.2018 15:52:06

 

KATİD Başkanı Toktaş: Vezirköprü’ye Cam Teras Yakışır!

Samsun turizminde yeni destinasyon olarak öne çıkan Vezirköprü kanyonu hareketlenmeye başladı. Vezirköprü’nün daha hızlı turist çekmesi ve gelen turistlerin mutlak uğrak yeri olmasın için KATİD Başkanı Murat Toktaş’ın "Cam Seyir Terası" önerisinde bulundu.

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, ”Başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere Vezirköprü belediye başkanımız ilçenin Samsun turizmine katılması ve bu güzelliklerin şehir dışından gelen misafirlere gösterilmesi adına çok büyük çalışmalar yaptılar. Bu çalışmaların devamında Vezirköprü’ye bir 'Cam Seyir Terası' çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi

Samsun'a gelen turistlerin şehirde daha fazla kalması ekonomiye çok daha fazla katkı sağlayacağından bahseden KATİD Başkanı Murat Toktaş, ”En büyük sıkıntımız şehrimize ziyarete gelen misafirleri günübirlik gelmeleri yada1 geceden fazla kalmamaları. Bunun için keyifle vakit geçirecekleri uzak destinasyonları da ilgi çekici hale getirmemiz ve bol aktivite koymamız gerekiyor" diye konuştu.

Vezirköprü’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın girişimleri ile bir tur gemisi indirildiğini, bunun üzerine bir de “Cam Seyir Terası” yapılmasının kanyonu taçlandıracağını belirten Toktaş, "Son yıllarda bizimde bölgemizde bazı illerimiz bu tarz yerlere 'Cam Seyir Terası' yaparak hem ilgiyi artırmakta hem de girişlerde para alarak işletmeye gelir sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlere ilgi çok olduğundan çekilen fotoğraflarda sosyal medyada çok fazlası ile paylaşılacağından bölgeye merakı arttıracaktır. Bölgemizde Safranbolu ve Artvin de 1, Kastamonu’da 3 tane olmak üzere 5 'Cam Seyir Terası' bulunmaktadır.  Yaklaşık maliyetleri de 200-400 bin TL arasında. Bu projeler AB destekli bazı çalışmalara da uygun olduğu için Siirt Tillo cam terasında olduğu gibi  yüzde 70'e kadar hibede almak mümkün oluyor" ifadelerini kullandı.

​Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Vezirköprü Samsun turizmi Murat Toktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert