KATLİAMA SEYİRCİ KALMADILAR
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
KATLİAMA SEYİRCİ KALMADILAR
17.08.2013 15:34:40

 

KATLİAMA SEYİRCİ KALMADILAR

Kürşat Gündoğdu, Sisi’nin yaptığı katliamlara tepkisini dükkanın camına gazete küpürlerini ve hazırladığı pankartları asarak gösterdi.

Samsun’da esnaflık yapan ve AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu eski üyesi olan Kürşat Gündoğdu, Mısır’da ordunun yönetime el koymasının ardından Sisi’nin yaptığı katliamlara tepkisini Site Camii altında bulunan dükkanın camına gazete küpürlerini ve hazırladığı pankartları asarak gösterdi.
 
Samsunlu esnaf Mısıra tepkisini vitrininden gösterdiBilindiği üzere Mısır’da yönetimi eline geçiren Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah Sisi ülkede Mursi yanlıları tarafından yapılan eylemlerde çok sayıda kişinin öldürülmesi emrini vermişti. Mısır’da yaşanan can kayıplarının ardından Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Samsun’da da gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namazına katılan isimler tepkilerini çeşitli ortamlarda da göstermeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Kürşat Gündoğdu. Gündoğdu şehrin en işlek alışveriş mekanlarından birisi olan ve aynı zamanda Site Camii altında bulunan dükkanının camına Darbe karşıtı söylemlerin yer aldığı pankartlar ve gazete küpürleri asarak tepkisini ortaya koydu.
 
 
Gündoğdu’nın pankartında yer alan tepki mesajlarından bazıları şöyle; Masum halkına aslan kesilen yahudi, firavun köpekleri, ABD köpeği Sisi, Er ya da geç bir Musa çıkar!, İnanlar kardeştir, sessiz kalan kalleştir.
 
Öte yandan sosyal medyada da Mısır’da darbenin akabinde yapılan saldırılar sonucu hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların fotoğrafları çok sık yer almaya başladı.
 
Katliam dünya müslümanlarını ayağa kaldırırken, sosyal medyada da çığ gibi büyüyen kampanyalar düzenleniyor. Bunlardan bir tanesi de Mısır’daki direnişin sembolü Rabia-tül Adeviyye meydanının ismi ile başlatılan kampanya. Kısa sürede trend topic olan #R4BIA hashtag’ıyla başlayan kampanyaya destekler sürüyor. Rabia Arapça’da ‘dört, dördüncü’ anlamına geliyor.
 
 
Facebook’ta ise bir çok sayfada ve profil resimlerinde R4BIA yazan ve 4 rakamını belirten el işareti yer alan çeşitli resimlerin kullanılması hızla yayılıyor.

HABERVAKTİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER