Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Öğrencilerinin Etkinlikleri sertifikalandırılıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Öğrencilerinin Etkinlikleri sertifikalandırılıyor!
26.10.2018 15:16:53

 

Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Öğrencilerinin Etkinlikleri sertifikalandırılıyor!

​Samsun’un lider eğitim kurumlarından olan Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi, öğrencilerinin lise öğrenimleri boyunca yapmış oldukları etkinlikleri artık sertifikalandırıyor.

Öğrencilerin ders dışı etkinliklerini puanlayan ve ölçülebilir hale getiren ETKİNKAL Projesi ile bütün öğrencilerin kişisel gelişimi takip ediliyor.

2014 yılında Fen Lisesine dönüşümü ile akademik alanda büyük bir ivme kazanan Rıdvan Çelikel Fen Lisesi hayata geçirdiği yeni proje ile ders dışı etkinliklerde standart ve kaliteyi ön plana çıkarmaya hazırlanıyor.

ETKİNLİKLER BÜTÜN ÖĞRENCİLER İÇİN STANDART HALE GELDİ

 ETKİNKAL projesi ile okuldan mezun olan her öğrenci,  kişisel gelişimlerini sağlayacak etkinlikleri belli bir program içinde tamamlayacak. Her öğrencinin mezun olana kadar gerçekleştirmesi gereken etkinlikler belirlenerek Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğine işlerlik kazandırılması amaçlanıyor.

YÜKSEKÖĞRETİME REFERANS OLACAK

Öğrenciler her yıl gerçekleştirecekleri etkinlikler karşılığında kredi topluyor ve bu krediler yeterli sayıya ulaştığında kendilerine sertifika düzenleniyor. Böylece öğrenciler özellikle marka üniversite ve özel üniversitelerin istedikleri referansları Rıdvan Çelikel Fen Lisesinden almış oluyorlar.

Projenin Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Orhan BÜYÜK tarafından uygun görülmesi ve Samsun Maarif Hareketi içinde değerlendirilmesi ile uygulanmaya başlanıldığını belirten Okul Müdürü Sayın Fahri OKUR, proje sayesinde öğrencilerin lise öğrenimleri süresince gerçekleştirmiş oldukları etkinliklerin yaşam boyu kullanabilecekleri referanslara dönüşeceğini belirtti.

Proje koordinatörü olan Tamer Gök, üniversiteye giriş sisteminin test tekniğine dayalı olması sebebi ile öğrencilerin daha çok bu yönde emek harcadıklarını ve kişilik gelişiminin bir parçası olan sosyal etkinliklere yeterince zaman ayırmadıklarını belirtti. Bu eksikliğin giderilmesi ve eğitimi sınıf ortamından yaşamın içine yönlendirmek için kurum olarak ETKİNKAL Projesi'ni geliştirdiklerini belirtti.

ETKİNKAL Projesi Rıdvan Çelikel Fen Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER