Kazım Karabekir’in kızı babasını anlatacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kazım Karabekir’in kızı babasını anlatacak!
16.04.2019 11:52:48

 

Kazım Karabekir’in kızı babasını anlatacak!

BABAMIN GÖZÜNDEN ATATÜRK VE MİLLÎ MÜCADELE! Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); adını aldığı 19 Mayıs’ın 100. yılında Samsun Valiliğinin himayelerinde Kurtuluş Savaşı’nın simge komutanlarından Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’i, ilk adımın şehri Samsun’da ağırlayacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hitaben sarf ettiği “Paşam dün olduğu gibi bugün de bütün kolordumla emrinizdeyim” sözüyle Millî Mücadele’ye karşı sarsılmaz inancını dile getiren Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir; “Babamım Gözünden Atatürk ve Millî Mücadele” başlıklı söyleşisiyle babasının hayatı ekseninde Atatürk ve Millî Mücadele’yi Samsunlularla paylaşacak.

 

17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 13:30’da şehir merkezindeki Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salon’da düzenlenecek söyleşide, kent sakinleri Atatürk’ü ve Millî Mücadeleyi, Ulu Önder’in silah arkadaşı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’den dinleme fırsatı bulacak.

Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk Timsal Kazım Karabekir Atatürk ve Millî Mücadele samsun Ömer Halis Demir şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert