Kazım Orbay'da Karadeniz Günleri başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kazım Orbay'da Karadeniz Günleri başladı
10.01.2018 15:33:44

 

Kazım Orbay'da Karadeniz Günleri başladı

​Kazım Orbay İlkokulu, Samsun Maarif Hareketi kapsamında başlattığı Yedi Bölgem Cennet Ülkem Projesi'nin ilki olan Karadeniz Günleri etkinliğinin açılışını gerçekleştirdi. Karadeniz Yöresi'ne ait eşyaların, yemeklerin ve müziklerin bulunduğu sergi, büyük beğeni aldı

Kazım Orbay İlkokulu, Samsun Maarif Hareketi kapsamında başlattığı Yedi Bölgem Cennet Ülkem Projesi'nin ilki olan Karadeniz Günleri etkinliğinin açılışı okul bahçesinde gerçekleşti. Açılışa İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Kurtoğlu, Samsun Genç İşadamları Derneği Başkanı ve Empati Organizasyon sahibi Savaş Gömeç, şube müdürleri, okul müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

KÜLTÜRE SAHİP ÇIKAN ÖĞRENCİLER

Öğrencilere Türkiye'yi bölge bölge tanıtmayı amaçlayan projenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Şahin Akın, "Öğrencilerimizin görerek, yaşayarak, eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için bu projeyi başlattık. Amacımız, çocuklarımızın gelenek, görenek örf ve adetlerini tanımalarını ve kültürlerine sahip çıkmalarını sağlamak. Her bir bölgemizin tanıtılacağı projemizin açılışını, Karadeniz Bölgesi ile gerçekleştirdik. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize, okul aile birliğine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, öğrenciler Karadeniz Halk oyunları oynadı ve Karadeniz türküleri söyledi. Kemençe eşliğinde horon oynayan misafirler, oldukça keyifli anlar geçirdi. Daha sonra öğrenciler tarafından tanıtılan Karadeniz Bölgesi'ne ait eşyaların, yiyeceklerin ve müziğinin yer aldığı ve 3 gün boyunca sergilenecek, serginin açılışı gerçekleşti.

Kazım Orbay İlkokulu Samsun Maarif Hareketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert