KCK’dan HDP’ye destek verenlere teşekkür!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
KCK’dan HDP’ye destek verenlere teşekkür!
28.06.2018 10:24:53

 

KCK’dan HDP’ye destek verenlere teşekkür!

24 Haziran seçimlerinin ardından KCK’dan yapılan açıklamada barajı geçmesi için HDP’ye destek veren ‘demokrasi güçlerine’ teşekkür edildi.

Seçim sonuçlarının ‘meşru olmadığı’ iddia edilen açıklamada “Ne cumhurbaşkanlığı seçimi ne de bu faşist ittifakın meclis çoğunluğunu alması meşru kabul edilemez. Demokrasi güçleri bu sonuçları meşru görmemeli, gayrimeşru bu faşist iktidara karşı tutum almalı ve mücadelelerini süreklileştirmelidirler” denildi.

Kandil, HDP’ye barajı aşması için destek verenlere de şöyle teşekkür etti: “Bu seçimde AKP-MHP faşizminin diğer amaçları yanında en büyük amacı HDP’yi baraj altında bırakmaktı. Ancak Kürt halkı ve Türkiye halkları sahip çıktığından ne baskılar ne hileler HDP’yi baraj altında bırakmaya yetmemiştir. Bu nedenle HDP etrafında toplanan Kürt halkını ve demokrasi güçlerini bu başarılarından dolayı kutluyoruz.”

‘SEÇİMLE GİTMEYECEKLER’

“Demokrasi güçlerine yönelik yeni bir baskı dönemi başlatılacaklardır” iddiasına yer verilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kürt halkı ve demokrasi güçleri bilmelidir ki Türkiye’ye demokrasi ancak bu faşist iktidara karşı mücadeleyle getirilebilir. Türkiye’nin tüm sorunlarının demokrasi içinde çözülmesinin mücadele dışında başka bir yolu yoktur. AKP-MHP ittifakının seçimle iktidarını bırakmayacağı anlaşılmıştır. Çünkü bu bir toplum yönetimi ve iktidarı değildir. Demokrasi güçlerini ezmeyi önüne koyan bir savaş hükümetidir. Böyle bir iktidara karşı da bir gün bile beklemeden mücadeleyi örgütleyip geliştirmek zamanıdır. Bu açıdan Türkiye’de tüm demokrasi güçlerinin en geniş demokrasi ittifakında buluşmaları önemlidir. Bu temelde en geniş demokrasi ittifakıyla AKP-MHP faşist iktidarına karşı her yerde mücadele etmelidirler.

“AKP-MHP faşist ittifakı 24 Haziran seçimleri sonrası Kürtlere karşı soykırım saldırılarını her yerde sürdüreceklerini ilan etmişlerdir. Kürt gençleri buna özgürlük mücadelesi alanlarına koşarak, bulunduğu her yerde faşizme karşı mücadeleyi yükselterek cevap vermelidirler. Bizler Kürt Özgürlük Hareketi olarak bu demokrasi ve halklar düşmanı faşist iktidara karşı her yerde mücadele edeceğiz.”

kck hdp sp chp iyi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert