KILIÇ KİME DESTEK VERECEK?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
KILIÇ KİME DESTEK VERECEK?
30.08.2013 13:47:29

 

KILIÇ KİME DESTEK VERECEK?

Yerel ve genel medyada Bakan Kılıç’ın Olimpiyat Başkanı olacağı veya merkez siyaset hedefinden vazgeçmeyerek Samsun Büyükşehir belediye Başkanlığına aday olmayacağı senaryoları dillenirken en çok merak edilen konu ise Kılıç’ın Olimpiyat Başkanı olduğu takdirde kime destek vereceği oldu.

HERZAMAN BELİRLEYİCİ OLDU
 
Bakan Kılıç Samsun siyasi hayatında son 10 yıldır en etkili isimlerden oldu. Özellikle son genel seçimlerde milletvekili adayların belirlenmesi ve İl başkanlığı seçimlerinde taraf olması Büyükşehir Belediye başkanlığı adayının belirlenmesinde de aktif rol oynayacağına kesin gözü ile bakılıyor.
 
FİKREN UYUŞMADIKLARI BİLİNİYOR
 
Bakan Kılıç ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile birçok noktada fikir ayrılıkları yaşandığı ve Yılmaz’ın genel merkezdeki ilişkileri ve dosyaları yüzünden ayrı düştükleri biliniyor.
 
YILMAZ İLE İLGİLİ BİRÇOK DOSYA GENEL MERKEZDE
 
Başkan Yılmaz’ın özellikle; Saathane meydanı yıkımı, Canik viyadüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesinde Gezi olaylarına destek veren KESK in yetkili sendika olması, Belediye çalışanlarının 30da üzerine Atakum’da yaptırdıkları gökdelenlerin inşaatı, Finanse ettikleri yerel bir gazete üzerinden gezi olaylarına destek verdikleri, Buğdaypazarı bölgesinde kendisine yakın işadamlarına yer toplattıkları, A Takımı operasyonu, Belediyenin il başkanlığı ile olan ilişkileri, partili alt belediyeler ile ilgili finanse edilen yerel gazeteyi kullanarak olumsuz ve asılsız haberlerin yazılması, Mısır’da R4BİA olayları yaşanırken iptal edilmeyen dans festivali, üst üste yaşanan sel felaketlerindeki büyükşehir belediyesinin sorumluluğu ve takındığı tavır, parti genel merkezine yansıyan konulardan bazıları.
 
BAKAN KILIÇ OLMAZ İSE KİMİ DESTEKLEYECEĞİ MERAK KONUSU
 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Yılmaz’ı desteklemeyeceğine kesin gözü ile bakılan Kılıç’ın aday adaylığı sürecinde kimi destekleyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER