Kılıçdaroğlu'na Saldırı Olayında Dikkat Çeken Mansur Yavaş Detayı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kılıçdaroğlu'na Saldırı Olayında Dikkat Çeken Mansur Yavaş Detayı!
25.04.2019 13:03:05

 

Kılıçdaroğlu'na Saldırı Olayında Dikkat Çeken Mansur Yavaş Detayı!

Çubuk’taki şehit cenazesinde yaşanan olayların yakın tanıklarından ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, hareketli dakikaların yaşandığı sırada sivil birinin Mansur Yavaş’ın yanına gelerek “Başkanım seni buradan çıkartmamız lazım” dediğini, ardından Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’nu alanda bırakarak kaçtığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlı'na saldırıya yönelik tartışmalar devam ederken, cenazede bulunan isimlerden Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, yaşanan olaylarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Mansur Yavaş'ın, Kılıçdaroğlu'nu saldırıya uğradığı an bırakıp kaçması titizlikle araştırılmalı, olayların içinde parmağının olup olmadığı analiz edilmelidir" demişti. ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Bahçeli'nin açıklamalarını bir adım ileri taşıdı. Çelebi, Mansur Yavaş için "Aradan sıvıştı" dedi.

Çubuk'ta şehit cenazesinde yaşanan olayın yakın tanıklarından ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, saldırı sırasında sivil birinin Mansur Yavaş'ın yanına gelerek "Başkanım seni buradan çıkarmamız lazım" dediğini, ardından Yavaş'ın Kılıçdaroğlu'nu alanda bırakarak kaçtığını söyledi.

Diriliş Postası'na konuşan Çelebi'nin açıklamaları şöyle:

Çubuk'tan o köy yoluna döndüğümüzde önümüzde biz bilemedik tabii Kemal Kılıçdaroğlu'nun arabası varmış. Kendisi sivil plakalı bir araç içerisindeymiş. Önde bir eskortu var arkasında da iki koruma arabası var. Biz de bakan mıdır başka biri midir diye kendi aramızda yorum yaparak gidiyoruz. Sonra araya MHP Genel Başkan yardımcısı Mevlüt Karakaya girdi ve peş peşe köye girdik.

AHALİ KILIÇDAROĞLU'NU GÖRÜNCE...

Biz arkadaşlarla şehidin cenazesinin kaldırılacağı camiye doğru giderken birden Kemal Kılıçdaroğlu'nu gördük. Oradaki ahali arabadan inenin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu görünce tamamen protestoya başladı. Hatta tabutun arkasına şehit ailesi vardı oraya bile sokmadılar Kemal Bey'i.

PROTESTOLAR ARASINDA KILDIK

Yoğun protestolar arasında cenaze namazını kıldık. Sonra bize dediler ki top arabasında şehidimiz geçecek. Onu selamlayacağız.

KILIÇDAROĞLU YANIMDAYDI

Kemal Kılıçdaroğlu benim yanımdaydı zaten. Hemen sağımdaydı. Top arabası geçerken de yoğun protestolar devam etti. Top arabası geçti.

YAVAŞ'IN YANINA BİRİ GELDİ VE SIVIŞTILAR!

O esnada sivil bir arkadaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yanına gelerek "Başkanım seni buradan çıkarmamız lazım" dedi. Biz buna bizzat şahidiz. Mansur Yavaş genel başkanını bıraktı , onu uyaran kişiyle beraber kalabalığın içerisinden tabiri caizze sıvıştı"

YAVAŞ'IN AÇIKLAMASI: TOZ TOPRAK KALKTI AYRILDIK

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş ise, "Kemal Bey ile o anda ayrılmamızın sebebi, onu arabanın arkasına koydular. Cenazeyle beraber oraya götürdüler. Benim etrafımda da Çubuklular vardı. Biz geçemedik. Daha sonra beni fark ettiklerinde biz geçtik ama aramızda 40-50 metre mesafe oldu. Toz toprak kalktı. Sol taraf boştu. Yani sağ taraftan götüreceklerine soldan götürse vatandaşa daha uzak olurdu diye düşünüyorum.

A HABER

CHP Genel Başkanı Anavatan Partisi İbrahim Çelebi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mansur Yavaş Çubuk Şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferhan Yaygıcı     2019-04-26 A haberin haberine inananda büyük ihtimal zeka geriliği vardır. Adam gibi kaynağınız yok mu? Bu haberin üç gün sonra net yalanlanmayacağı ne malum. A haber denen ahlaksızlık yuvasının bu türden haberleri büyük oranda yalanlanıyor. Ne zaman bunu bir ahlak sorunu olarak göreceksiniz? Bu ahlak sorununu ne zaman bir beka sorunu olarak idrak edeceksiniz? Yapmayın bunu Allah aşkına.
GALERİLER