Kırklareli Üniversitesindeki Bir Yolsuzluk Hikayesi ve YÖK
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kırklareli Üniversitesindeki Bir Yolsuzluk Hikayesi ve YÖK
04.01.2018 10:31:29

 

Kırklareli Üniversitesindeki Bir Yolsuzluk Hikayesi ve YÖK

Kırklareli Cumhuriyet Savcılığında Mart 2016 yılında üniversite hakkında suç duyurularında bulunuyor.

Yolsuzluk dosyasının muhatapları Genel Sekreter Ergün ERBAY, Rektör Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ, Yapı işleri Daire Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Alper BİDECİ ve Yapı işleri Daire Başkan Vekili Cemil ÖZYAZGAN, Yapı işleri Daire Başkan Vekili  Alaattin YERLİKAYA`dır.

Hakkında suç duyusu olan Cemil YAZGAN alelacele İstanbul üniversitesi Yapı İşlerine gönderilir.

Adı geçen şahıslar hakkında 2016/1221 ve 2016/1956 Numaralı Savcılık Soruşturmalarında ciddi ithamlar söz konusu edilir.

Usulsüz teklifleri mühendislerce sürekli reddedilen Rektör AYKAÇ akademisyenlerden oluşan bir heyet kurarak istediklerini bunlara imzalatır.

Bu heyete kadrosu Sakarya Üniversitesinde olduğu halde KLU Rektör yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul müdürü Doç. Dr. Bahtiyar DURSUN da yer almaktadır.

Savcılık milyonlarca liralık yolsuzluğun söz konusu olduğu dosyayı, rektör ve yöneticiler hakkında işlem izni verilmesi için YÖK`e gönderir.

O sırada ilginç bir şey olur; görev süresi dolan Rektör  Mustafa Aykaç , yolsuzluğu örtbas etmek için evrak düzenlediği iddia edilen  heyette yer alan  Rektör Yardımcısı Bülent ŞENGÖRÜR`ü rektör olması için destekler, YÖK tarafından da rektör adayı teklif edilir;

YÖK’e gönderilen dosyanın ne olduğunu soracak olursanız YÖK tam 1,5 yıldır işlem yapmamakta ve her sorulduğunda dosyanın incelenmekte olduğu cevabını vermektedir… Bu arada rektörlük KHK’nın kendilerine verdiği yetki ile FETÖ ile ilgili olduğuna dair hiçbir gerekçe göstermeden kendi isteklerine karşı koyan hakkında suç duyurusunda bulunmuş olan mühendisi ve yolsuzluğa karşı çıkan bir şube müdürünü  KHK ile görevden uzaklaştıran YÖĶ'ün dosyadan sorumlu Denetleme müfettişi olan Mustafa Safran'dan da henüz bir açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Rektörün usulsüzlüğü imzalatmak için heyete aldigi Doc.Dr. Bahtiyar Dursun  darbenin hemen sonrasi İstanbul emniyeti gözaltina aldi. FETO'den Tutuklandi. 1,5 yıl sonra tutuksuz yargılanmak üzere salındı.

YÖK FETÖ Kırklareli Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Reis     2018-01-05 Bırak Kırklareli ni Samsun OMÜ'ye bak uzağa davulun sesi hoş gidermiş hesabı Samusunu bırakıp ta kırklarelinde ne işiniz var
Reis     2018-01-05 Erdal bey Merhaba iyi çalışmalar. Asıl CİMER ve BİMER’e yapılan ihbar ve şikayetler önemli. Yapılan şikayetler YÖK’e gönderiliyor. YÖK OMÜ’ye gönderiyor. Omü Rektörlük bünyesinde soruşturma açmıyor. Mesela şikayet Fakülte yada Yüksekokulla ilgili ise oraya gönderiyor. Fakülte dekanı veya Yüksekokul müdürü olay akademik personelle ilgili ise kendi istediği gibi yazıp Rekötürlüğe gönderiyor. Olay böylece kapanıyor. İdari personlle ilgili ise haklı bile olsa canına okunuyor. Yani Tilkiyi kümese bekçi yapıpda birde bu tavukları senmi yedin sorulması varya aynen öyle. Adamlar kral ben yaptım oldu. Ben istiyorum böyle olacak kanun mevzuat her şey bunlar. Derslere girilmeden alınan ücretler. Gidilmeden alınan yolluklar. Kalınmadan alınan mesailer. Daha neler neler. CİMER ve BİMER le ilgili İllerde Bağımsız bir büro kurulmalı ve kurumlar işlevsellik kazanmalı asıl görevlerini icra etmeli. Haktan adaletten ayrılmamalı. Böyle olunca da bu kurumlar kuruluş amaçlarına uygun çalışmış olurlar. Her kurum kendi şikayetine kendisi cevap veriyor işlerine geldikleri gibi davranıyorlar. Sizden istirhamım bu konuyu gündeme getirip sayın Cumhurbaşkanına ve Başbakana ve ülke gündemine duyurmanız. Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim
GALERİLER
Advert