Kısalan Pantolonlar Sınırları Zorlamaya Devam Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kısalan Pantolonlar Sınırları Zorlamaya Devam Ediyor
29.08.2019 08:54:29

 

Kısalan Pantolonlar Sınırları Zorlamaya Devam Ediyor

Eskiden hayâ ve edep bir insanın en büyük fazileti olarak takdim edilirdi. Erkek olsun, kadın olsun her davranışının yanı sıra giyim-kuşamında da tesettüre dikkat edilirdi. İslam’ın çizmiş olduğu takva çerçevesinden taviz verilmez, aksi hareketler kınanarak, ayıplanırdı.

Değişen ve dönüşen zamanla birlikte takva elbisesi yavaş yavaş ve kademeli olarak yırtılarak bugünlere ulaştık. Bu eylem sinsi bir şekilde sindire sindire masum gösterilerek tepkiler yumuşatıldı. Göre göre önce gözlerimiz, sonra beynimiz son olarak da kalbimiz bu durumu kanıksayarak alıştırıldık.

60’lı yılların başlarında sosyal bir deney için mini etek giyecek bir kız bulunamadı. Bu eylem için gazetelere ilan verilerek bir kişi zar-zor bulanarak deney gerçekleştirilmek istendi, olay karakolda son buldu. Bu kızımıza giydirilen mini etekle İstiklal caddesinde yürümesi istendi, daha birkaç adım atmış idi ki etrafındaki çember sürekli daralarak linç edilmek istendi. İstiklal caddesi gibi kozmopolit bir çevrede bile buna tahammül yok ise, Anadolu’nun muhafazakârlığını siz düşünün. İnsan günümüzle karşılaştırınca nereden nereye geldiğimize inanamıyor.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

kozmopolit takva edep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert