Konusu, oyuncuları, teknik ekibi ve her şeyiyle Ordulu bir film: Fındık Veresiye
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Konusu, oyuncuları, teknik ekibi ve her şeyiyle Ordulu bir film: Fındık Veresiye
30.01.2018 09:21:49

 

Konusu, oyuncuları, teknik ekibi ve her şeyiyle Ordulu bir film: Fındık Veresiye

Ordu'da bir araya gelen arkadaş grubu, çekimine başladıkları filmle yerel kültürü ulusala taşımayı hedefliyor.

Filmin hedefi, Ordu'yu Ordulu gözüyle dünyaya tanıtmak. Filmin adı ise, Ordu ekonomisinde önemli bir yeri olan şu iki cümle: "Fındık Veresiye"

Konusu, oyuncuları, teknik ekibi ve tüm unsurlarıyla Ordu’nun yerli ürünü olan “Fındık Veresiye” filmi iddialı geliyor. Ordu’nun tüm kültürel envanterini filme aktaran ve bu yolla gençlere ulaşmaya çalışan filmin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Kültürel komedi tarzında çekilen film Hacer ile Mehmet’in kavuşma hikayelerini anlatıyor. Teknik ekip olarak tamamen Ordulu veya Orduya mal olmuş kişilere yer veren film, Perşembe ilçesine bağlı Soğukpınar Mahallesi ve Altınordu’ya bağlı Övündük Mahallesinde kayıt altına alınıyor.

“ORDU’YU ORDULU GÖZÜNDEN ANLATACAĞIZ”

Filmin senaristi ve yapımcısı Samet Kılıç, “Filmdeki amacımız Ordu’yu Ordulular gözüyle anlatmak, nitekim bizi bizden daha iyi anlatan olamaz. Biz unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü gençlere bu yöntemle anlatmayı hedefliyoruz. Çok güzel bir ekibimiz var ve bu ekibimizin özelliği tamamen gönüllülük esasıyla çalışıyor olması, Film konusunda gerek Ordulu kardeşlerimizin gerekse yöneticilerimizin desteğini bekliyoruz. Çünkü filmin çekilmesinden ziyade önemli olan bunu vizyona sokabilmektir. Biz bize düşeni en iyi şekilde yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

“AMAÇ ORDU’NUN ULUSALDA TANITIMI”

Afgan asıllı Ordu gelini olan filmin yönetmeni Fatema Khawari  ; Müthiş bir potansiyele sahip Ordu’nun reklam anlamında geri kaldığını, doğal güzelliklerini tam manasıyla gösteremediğini belirterek, bu tür özel müteşebbislerin desteklenmesi gerektiğini vurguluyor. Fatema Khawari şöyle devam etti. “Ordu gerçekten benim için özel bir yere sahip, Ordu’da böyle bir proje yapmak benim için çok önemli. Bu projenin temelinde iki amacımız var, birincisi Ordu kültürünü gençlere aşılamak ikincisi ise Ordu’nun ulusal tanıtımını gerçekleştirmek, bu açıdan bu proje kesinlikle desteklenmelidir.”

“ORDU’YU FİLMLERDEN HATIRLATMALIYIZ”

Filmin başrol oyuncularından biri olan Ahmet Hamdi Bacınoğlu, bu projeyi ilk duyduğunda heyecanlandığını ve her ne olursa olsun bu projede yer almak için çaba harcadığını belirtti. Bacınoğlu; “Gerçekten muhteşem bir proje, düşünsenize Ordu’nun kültürünü anlatıyorsunuz ve bunu Ordu insanı ile anlatıyorsunuz. Daha önce Ordu’da birçok film çekildi, ama hiç kimse Ordu’yu bu filmlerden hatırlamaz. Çünkü bizi anlatamadılar. Dolayısıyla bu proje bizim projemiz, herkes destek vermeli” dedi.

Fındık veresiye filminin çekimlerinin 2018 Yılbaşına kadar bitirilmesi planlanıyor. Film, Ocak ayından sonra da vizyon için hazır olacak.

Ordu sosyal - Talip Kocakoç

Ordu Fındık Veresiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert