Koray Aydın Bey’e Bir Sorum Bir de İtirazım Var
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Koray Aydın Bey’e Bir Sorum Bir de İtirazım Var
30.08.2017 11:30:18

 

Koray Aydın Bey’e Bir Sorum Bir de İtirazım Var

İnsan hayatı boyunca arayış içinde olabilir, bu arayış insanı doğruya da ulaştırabilir, yanlışa da götürebilir, bunu kişinin kendi tercihi diye düşünmek gerekir.

İnsan kendisine göre doğruyu bulmak için de arayış içinde olabilir.

Bundan dolayı o kişiyi kınamayı ya da eleştirmeyi artık doğru bulmuyorum.

Dediğimiz gibi düşe kalka, yanıla yanıla, araya araya öğreniyoruz.

Koray Aydın Bey; Meral Akşener hanımın öncülüğünü yaptığı yeni siyasi harekete ya da siyasi partiye katılacağını açıkladı ve tabiri caizse kızılca kıyamet koptu.

İnsanın sözünün sayılmadığı bir yerde durmama isteğine saygı duymak gerekir.

Yine insanın fikirlerini uygulayacağı bir ortamı gördüğünde orada olma isteğine de saygı duymak gerekir. Geçmişte bunun hilafına konuşsa da değişen şartlar insana sözünü çiğnetebiliyor.

Onun için Koray Aydın beyin Meral hanımla hareket etmesi beni ne şaşırttı nede bu durumu yadırgadım ama aynı Koray Aydın bir sabah haber kuşağı programına katıldı orada kullandığı bazı ifadeler beni ziyadesiyle rahatsız etti; “Paralel yapıyla en iyi biz mücadele ederiz” sözü de bana bir soru sorma hakkı verdi diye bu soruyu sormayı kendime hak görüyorum.

Koray Aydın Bey yaşadıkları sıkıntılı kongre sürecinde Meral Akşener’i paralel yapının desteklediğini söylemişti o zaman bizimde Meral hanıma karşı tavrımız değişmişti.

Sunucunun FETO ile nasıl mücadele edeceksiniz sorusuna “FETÖ ile en iyi biz mücadele ederiz” diye cevap verdi. Tamam, bazı şeyleri anlayabiliriz ama hiç kimsenin de insanların aklıyla alay eder gibi konuşmaya hakkı olmasa gerek.

Koray Beyin ifadesiyle paralel yapının desteklediği Meral Hanım paralelle mücadele edebilir mi? Ya da Meral hanımı yıpratmak için mi söylenmiş bir sözdü bunu makul bir şekilde açıklamalı Koray Aydın Bey.  

Beni asıl üzen ve isyan ettiren ise “bu ülke de tarihin hiçbir döneminde böyle baskı ve böyle zulüm görülmedi” demesiydi.

Sunucu bu söz karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve tekrar altını çizerek sordu “Koray Bey darbe dönemleri de dahil mi?” diye.

Koray Aydın Bey yine altını çizerek kendinden emin bir şekilde “evet darbe dönemleri de dahil bu ülke böyle bir zulüm görmedi ”dedi.

Bir gün önce “Ankara yazı” diye Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını anlatan filmi izlemiş yeterince öfkelenmiş ve üzülmüştüm o günleri gözümün önünde canlandırmış darbeye zemin hazırlamak için yapılanları hatırlamış ve darbecilerin gençleri asmak için yaşlarını büyüttüğünü, darbe adaletini sağlamak için bir sağdan bir soldan adil! İdamlar yapılmış olduğunu tekrar hatırladıktan sonra Koray Aydın’ın o günleri bu günlerden iyi gibi göstermesi isyanımı pekiştirdi.

Mustafa Pehlivanoğlu’nun ve haksız bir şekilde idam edilenlerin kemikleri sızlamıştır.

Birde haksız yere idam edilenlerin ailelerinin ne düşüneceğini sormak gerekir Koray Aydın beye.

Siyaset yapmak isteyen hele muhalefette siyaset yapacaksanız anlatılacak, sorulacak o kadar çok şey varken insanların değerleriyle neden oynarlar anlamıyorum ama bunun yansımaları mutlaka görülecektir.

Zaman her şeyin ilacı.

Adnan ÖZ - Hedef Halk Gazetesi

Koray Aydın Meral Akşener FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert