Koronavirüs'ün İllere Göre Dağılımı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Koronavirüs'ün İllere Göre Dağılımı
02.04.2020 12:18:23

 

Koronavirüs'ün İllere Göre Dağılımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vakalarının dağılımını açıkladı. Buna göre en çok vaka görülen il 8 bin 852 vaka ile İstanbul oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İtalya'nın düştüğü hataya düşmemek için vakaların illere göre dağılımını açıklamadıklarını söyledi. Dün tespit edilen iki vakayla koronavirüsün tüm illere yayıldığını ve bu nedenle açıklamaya karar verdiklerini söyleyen Koca, bir kez daha herkesin dikkatli olması ve kurallara uymasını istedi.

Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası koronavirüs vakalarının dağılımını açıkladı. Buna göre en çok vaka görülen il 8 bin 852 vaka ile İstanbul oldu.

"Bugüne kadar illerimizdeki dağılımı göstermemiştik. Daha önce de ifade etmiştim. İtalya bunun benzerini yaptı. İtalya'da bir bölgede tüm İtalya'ya virüsün taşınmasına sebep oldu. Biz de bu nedenle o hatayı işlemek istemedik. Dün itibariyle bir ilimizde görülmemişti o ilimizde de dün itibariyle görülen iki vakamız oldu.

Bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İtalya Bilim Kurulu toplantısı Bilim Kurulu Fahrettin Koca koronavirüs İstanbul İzmir Ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER