Korsan değil künyesi var
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Korsan değil künyesi var
22.08.2019 08:58:32

 

Korsan değil künyesi var

​Atakum Belediyesi basın servisinin, Başkan Deveci’nin terör örgütü propagandası yapmak suçundan hapis yatan Selahattin Demirtaş’ın tweetlerini retweet yapması üzerine yapılan açıklamada,

Basın servisi söz konusu kullanıcı adının @atakumicincemildeveci olan, Eylül 2016 tarihinde açılan ve Başkan Deveci’nin seçim sürecinden sonra da @bskcemildeveci olarak değiştirerek halen resmi hesabı olarak kullandığını kabul ediyor.

Buna rağmen Deveci’nin paylaşmış olduğu tweetleri haber yapan yerel medya suçlanıyor.

Açıklamada aynen şöyle deniliyor;

Söz konusu kullanıcı adı @atakumicincemildeveci olan, Eylül 2016 tarihinde açılan ve Başkan Deveci’nin seçim sürecinden sonra da @bskcemildeveci olarak değiştirerek halen resmi hesabı olarak kullandığı Twitter adresinden söz konusu retweetlerin yapılmadığı Twitter veri tabanından da talep edilmek üzere konu yargıya intikal edecektir.”

O halde Deveci’nin 2016 yılında açılan ve bugün isim değiştirilerek kullanılan hesaptan paylaşım yapan kimdir.

Madem bir başkası bu hesabı korsan olarak kullanıyor, neden vakti zamanında müdahale edilmedi de iş medyaya yansıyınca yalanlama yoluna gidiliyor.

Ayrıca, korsan medya denilen internet haber sitesinin künyesi var ve künyede kocaman ‘Menteşoğlu kardeşler’ yazısı nasıl görülemiyor.

Üstelik telefon numarası bile var…

Nerden baksan tutarsızlık…

Açıklamada, “Bu gibi basın ahlak sınırlarını aşarak, herhangi bir araştırma ve soruşturma gereği duyulmadan, içerisinde künyesinin dahi olmadığı ‘korsan’ siteler üzerinden yapılan habercilik anlayışını kınıyoruz.” Deniliyor ama başkanı kurtarmak için her yol mubahmış gibi bir izlenim verilmiş olmasından kurtulunamıyor.

Atakum Belediye Başkanı Deveci’nin atmış olduğu adımlarda tepkiler üzerine çark etmesi ilk değil.

Daha önce de makamından kaldırmış olduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi için, “düşmüştü”, “temizlik yaptık yerine koyacaktık” gibi açıklamalar yapılmıştı.

Atakum Belediye Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert