Advert
İkinci Darbe
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 İkinci Darbe

İkinci Darbe

Duyduk duymadık demeyin, peynir de yemeyin, ekmek de.

İkinci darbe olacakmış, bilmem nereden gelecek, bilmem neler yapacaklarmış.

Biz 15 Temmuzda öğrendik ki, bu memleketin sahibi, bu millet. Var oldukça da sahibi de olacak. İki, üç, dört çok da mühim değil sayısı.

Toplumsal psikolojiyle oynamak, güvensizlik oluşturmak, yerli, yabancı sermayeciyi ürkütmek değil mi amaç? İkide olacak derler, üçte.

Kaldı ki, dünyada sömürgeci zihniyet var oldukca, ki şuan sürü gibi her tarafı sarmış durumdalar, ne terör bitecek, ne sömürge zihniyeti, ne düşman.

Bugün adı FETÖ, DAEŞ, PKK vs. gibi olan nefret yuvaları, yarın başka isimlerle var olacak. Bunu algılamak için çok zeki olmaya zaten gerek yok.

Terörün varlığı, Türk insanına hele de 15 Temmuzdan sonra ne korku, ne handikap ne de bir gaf.

İnsanların toplumsal olarak beyinlerinde darbeyi başarmak, yaşanan bu kadar olaydan sonra, beynindeki

kıvrımların içine nüksetmek. İşte tam da mühim ve derinlemesine incelenmesi gereken nokta burası.

Yaşanan bir sürü haince olaydan sonra, birileri hala satılmış birine “ hoca” ifadesini kullanabiliyorsa, hepimizin çok fırın ekmek yemesi lazım.

Cemaat olgusunu farklı açılardan değerlendirmek durumundayız.

Bu insanlar, bu kadar geniş bir örgütlenmeyi gerçekleştirirken, hangi psikolojik, sosyal ihtiyaçları kullanarak bunu yapıyorlar.

Kabul edin ya da etmeyin, ciddi bir örgütlenme, ciddi bir potansiyeldi Fetöcüler.

Aslında cemaati, bilhassa, Fetö yü inceleyen ciddi bir birim oluşturulmalı. Bu birim toplumsal psikoloji, sosyolojiyi inceleyip, sonuç odaklı çalışmalı.

Cemaat içinde gruplandırılmış insanların neye zaaflarının olduğu ve alternatifleri oluşturulmalı. Bu sayede kişilerin beyinlerinin içine sahip olacağız.

Bu insanlar, beklentileri dinlenip anlaşıldıktan sonra çizilecek olan yol, onların yarın başka isimlerde terör gruplarına sığınmalarını engelleyecektir.

Adı her ne olursa olsun, biz bize sahip çıkıp, biz hep birlikte “ BİZ” olduktan sonra bırakın rüzgar ne yandan eserse essin.

Küçük rüzgarlar ne zaman kökü derinlerde ağaçları devirmiş ki ? Darbe adı altında bize gelecek içeriden ya da dışarıdan oyunlar ve oyuncaklar… Ellerine tutuşturup geri göndermesini bu millet bir kez öğrendi ve bildiğini gösterdi. İkinciyi görmek isteyenleri de bekleriz.

Beynininiz kullandığınız, en büyük nimetin farkındalığını yaşadığınız günler diliyorum…..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert