Advert
Aklı Yarımlara Duyurulur, Türkiye Cumhuriyeti Tektir, Birdir...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Aklı Yarımlara Duyurulur, Türkiye Cumhuriyeti Tektir, Birdir...

Aklı Yarımlara Duyurulur, Türkiye Cumhuriyeti Tektir, Birdir...

Biz birlikte aynı okulda, aynı sıralarda, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde senelerce eğitim gördük. Biz teneffüslerde ekmeğimizi birbirimize verdik, paylaştık.  

Ailelerimiz kaynaştı, biz bir olduk. Beraber olduk. Kız aldık, kız verdik, yeri geldi ahlaklarını, temizliklerini, efendi duruşlarını takdir ettik. Ha Kürt’tü bizim için, ha kardeş. Durup ta birbirimize ırk bile sormadık, ihtiyaç duymadık.

Irkını sormadığımız insanları bugün hangi zihniyet nasıl bizim karşımıza almaya kalkışır ki ? Bu bir rüya bile olamaz. Bizi, bu denli ahmak yerine hiç bir zihniyet koyamaz.

15 Temmuz gecesi bir olan bu millet, hiç bir yönden birbirini sorgulamadı, ortak bir tek kaygı vardı, evdeki namuslar, bayrak birliği ve vatan toprağı. 240 şehidin verilmesinin ardından, biz nöbetlerimizi de bir tuttuk.

Biz aynı topraklarda bir doğduk.

Biz aynı topraklarda bir doyduk.

Biz aynı topraklarda bir BİR olduk.

Biz ortak şehitler verdik, biz ortak iş yaptık. Biz kimliklerimizi, ırklarımızı sorgulamadık.

KİMİN HADDİNE KALMIŞ, BİZE IRK SORGULATMAK? KİMİN HADDİNE DÜŞMÜŞ, BİZ OLANI, PARÇALAMAK?

PKK sempatizanı olan, destek veren kafatasları sonunu göremeyecek kadar zavallı haldedir.

Zira Türkiye denilince ağzının suları akan, ekonomik dar boğazda yaşayan Avrupa, ( orada şu an yaşayan arkadaşlarımla görüşmelerimde ilettikleri, şu an ki hali ) kendine yeni sömürü yerleri bulmak zorunda. Bu noktada Türkiye onlar için cazip bir ülkedir. Ve amaç, bizi parçalara bölmek.

 Şimdi iyice gözü açık olmak zamanı, şimdi iki katı akıllıca davranma zamanı. Neden mi? Bize bin çeşit oyun oynanacak, biz bin farklı yoldan ayırt edilmeye çalışılacağız. Ve fakat bu Batının isteği, bir gerçekler var. Artık bilinçli bir millet, bilinçli bir gençlik var.

Kimsenin ağzı bir şeylere sulanmasın. Bu toprakları, en son birey yaşadığı sürece kimse ne bölebilir, ne yiyebilir.

PKK,  Kürt savunucusu değil, Kürtlere yönelik düzenlenmiş, kullanmayı hedefleyen emperyalist sistemin, etkisini çoktan Kürtler üzerinde de kaybetmiş bir saçmalıktır.

PKK, kişisel zaafları olan insanları kullanmayı hedefleyen bir kuyudur. O kuyuya girmiş olanların sonu hizmet ettikleri sistem tarafından infaz edilmek olacaktır. İşlevlerini gördükleri gün ilk önce onları yok edecektir söz konusu sistem.

Bu noktada, aklı olan insanların hakikati göreceği kesindir. Biz millet olarak varız, bizler Türkiye Cumhuriyeti olarak var olacağız. Bizler son nefesimize kadar her çeşit hileye, hainliğe karşı, âlemleri Yaradanı arkamıza aldık.

Diyor ya üstad, surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes,

Ey kahbe rüzgar ne yandan esersen es ...

Rüzgar olmaya çabalayanlar, unutmayın, rüzgarı yaratan istemedikçe, hiç bir şey yerinden kımıldayamaz.

Tuba IŞIK

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert