Taca Atın Hayatı, 10 -0 Yenmek Adına
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Taca Atın Hayatı, 10 -0 Yenmek Adına

Taca Atın Hayatı, 10 -0 Yenmek Adına

Tacı atın hayatı, sıkıntılarıyla, dertleriyle birlikte.

Bazen sade, yalın düşünün, basit kalsın fikirleriniz, aşırı derecede karmaşa, zihne zarar. Umursamamayı öğrenin, psikolojinizi hepten yormadan, daha güçlüyken, zira aşırı hassasiyet sizi zaten oraya getirecek ve ya sağ ya hasta geleceğiniz çizgiye, hiç değilse sağlam gelmiş olacaksınız.

Güçlü olmak adına, yardım edebilmek adına, sağlam karar verebilmek adına bazen taca çıkarmak gerek hayatı.

Taca atmak tembel olmak değildir. Taca atmak duyarsızlık değildir. Taca atmak olması gereken kadar önemsedikten son, ya da oynanması gereken kadar oynadıktan sonra sizlik işin bittiğini gördüğünüzde teslim oluştur. Yakasını bırakmaktır.

Taca atmak, mutlu olmak, ne gelse baş göz üstüne diyebilmektir.

Sorunlu insanları, sorunları hep birlikte taca atın bazen. Sizi huzursuz edecek şeyleri beri tutabilmektir en güçlü yanlardan biri. Yeri geldiğinde üslubuyla hayır diyebilmek, güzel olana kucak açmaktır. Ego değildir a atmak hayatı, sadece hayat oyununu hak edenlerle oynamak, hak edenlere rol ve statü yüklemektir. Bazen hayatta seyirciye de ihtiyaç vardır. Aktif oyuncuların sağlam seçilmesi,

Seyirci kadrosunun doğru kararı adına gerekliliktir taca atmak. Taca atmak insanları… Ortamları. Fikirleri taca atın. Gereksizi barındırmayın hard diskinizde. Daha önemlilerine yer kalmayacaktır çünkü. Oyun sahanıza alın güzeli, oyun sahanızda bulunsun yararlılar. Oyun sahanızda aktif barındırın vicdanı ve vicdanlıları. Güzel şeyler yaşamak bir yanıyla nasip ve nimetse, nimetlerde çabaya bağlıdır. Yaşamak istediğiniz güzeli oyun sahanızda, kötüyü taca atarsanız, sağlam gol atacaksınız, başarı noktasından hayata.

Olgunlaşın, bağrınızı açın. Taca atın öfkeyi, taca atın nefreti, kıskançlığı, yürek bu en güzel nurdan yaratılmışken niye kirli kan pompalayasınız?

Olgunlaşmak aslında tam da buymuş, taca atmak hayatı bazen, dertsiz olmak değil, taca çıkarmak sorunları, sorunluları, büyümek aslında problemli insanlara uzun uzun açıklamalar yapıp aksini anlatmak yerine, he canım he deyip önüne bakmakmış, bir nefes madem hayat, aldığında vereceğinin garantisi olmayan. Gelin bir iyilik yapın kendinize, taca atın, sorunları, sorunlu insanları, sıkıntıları, içinize çektiğiniz mis gibi huzur kalsın size, sizinle kalanlarsa tek huzuru hak edenler olsun...

Taca atın korkuları, zaten Hak istediğiyle sizi var edecektir. Güvene oyun hakkı verin.

Taca atın ön yargıları, en absürt insanın içinde var olan güzele yer verin, hatta o yanı kendinize örnek alın.

Taca atın kibri, taca atın, enaniyeti, yüreğiniz “ben” diye kabarmaya başladığında toprağı getirin aklınıza, başımız ve sonumuz olan en güzel yeri toprağı düşleyin.

Taca atın “BEN”i, sahanızda hep BİZLER” olsun. Duruş adına, akıl adına, Hak adına…..

Yaşam sahanızda huzurunuz daim olsun…

Tuba IŞIK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert