Vehbi KARA Gelin Canlar Bir Olalım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gelin Canlar Bir Olalım
Vehbi KARA

Gelin Canlar Bir Olalım

​Vatanımızı bölüp parçalamak için FETÖ, ABD, Rusya ve Suriye’deki zalim Esed güçlerinden destek alan bilumum terör örgütleri bilsinler ki onları hem bu dünyada hem de ruz-i mahşerde dehşetli bir azap bekliyor.

Buradaki dostlarınız olan Amerikalı ve Ruslardan daha acımasız cehennem zebanilerine selamlarımı iletiniz. Onlar ile bu dünyadaki gibi sıkıntılı ve azaplı vakit geçireceğinizden hiç şüphem yok. Burada kıydığınız masum canlar karşılığında çekeceğiniz eziyetler Kuran’dan öğrendiğime göre çok dehşetli ve korkutucu. Lakin bunu siz istediniz ve Kuran’ın emirlerini dinlemeyip masum canlara kast ettiniz. Zarara kendi rızası ile girenin lehinde bakılmaz. Size acımak dahi gerekmiyor…

Amacınız İslam'ın hüküm sürdüğü bu topraklarda dinsizliğinizi gerçekleştirmek ve İslam’ın kutlu esaslarını bağrımızdan koparmak olduğunu biliyoruz. FETÖ, PKK, PYD, KCK ve daha nice örgütleriniz buna gayret ediyor. Fakat nafile bir çabadır bu zira bizleri Kuran'dan soğutamadınız, bilakis imanımızı güçlendirdiniz. Aramıza nifak sokmak istediniz lakin birlik ve beraberliğimiz pekişti. Kuran'ı bu topraklardan sökmek istiyorsunuz fakat boşuna. Allah nurunu tamamlayacaktır kafirler istemese dahi…

Belki bundan vazgeçmeyecekler! Lâkin, hiç tereddüt etmeyiniz. Başaramayacaklar! Mağlup oldular ve yine olacaklar!

Korkmayınız, gevşemeyiniz ve üzülmeyiniz. Ezan sesleri ile süslü bu İslam toprakları elbet mağlup olmayacaktır. Kat'iyen bilin ki, Rabbim bizimle beraberdir. Sadece onlara kısa bir mühlet vermiştir. O dehşetli mahşer gününde bu yaptıklarınızı inkar edemeyecek hepsinden mesul tutulacaksınız.

Allah’tan korkmayan ve Allah’tan habersiz olanlar biliyor musunuz sizlerin her yaptığınız tıpkı deve kuşunun başını toprağa gömmesi gibidir. Başınızı gömmeniz sizi bu dehşetli durumdan kurtaramaz. Gözlerini kapatan gündüzü sadece kendine gece yapar. Allah’tan izinsiz hiç birşey işler mi? Güneş ısıtır mı? Dünya döner mi? Yağmur yağar mı? Sinek dahi uçamaz.

O sonsuz kudret sahibi zat-ı akdes bizi izliyor ve an be an kontrol ediyor. Hiçbir şeyden habersiz değildir. Hiçbirşeyi başıboş bırakmayan, çeviren, döndüren, besleyen, Kayyum ism-i şerifiyle bir arada tutan Rabbimize sırtımızı dayasak bir avuç anarşist bize karşı koyabilir mi?

Kanı 30 m yüksekliğe fışkırtabilecek güçte kalbimizi yaratan, bir günde damarlarımızdaki kana ortalama 96.540 km yol yaptıran Cenab-ı Erhamurrahim bizi başıboş bırakır mı?

Elbette hayır! Güneş sistemindeki bizi, dünyamızı, meteorları, serseri küreleri, diğer galaksileri birbirine çarptırmadan, hızını eksiltmeden, yörüngesinden çıkarmayan; Samanyolu Galaksisi içindeki güneş dahil 250 000 000 000 (250 milyar) güneşleri yani yıldızları hiç yoktan aydınlatan, semamızda zînetlendiren, biribirine değmeden, temas etmeden döndüren Allah'ımız varken kahpelerin topu-güllesi tesir edebilir mi? Elbette edemez!

Zerreden, Süreyya'ya herşeye hükmeden, bizim için arıya bal yaptıran, ineğe süt ürettiren, ağaca elma yetiştiren, buluta yağmur yağdırtan, dünyaya kaptansız ve rotasız hızını eksiltmeyen, yönünü şaşırtmayan, güneşe hayatî vazife yükleten Allah’a dayanmak ne güzeldir.

Bütün dünyanız başınıza toplansa ve topu-güllesiyle beraber gelseler elbette galip gelmediler, gelemediler, gelemezler ve de inşallah gelemeyecekler! Yeter ki; O'nun rahmetini celp ve cezbedecek işlerle meşgul olalım.

Yeter ki; tedbirimizi alalım. Yeter ki; ittifak edelim. Yeter ki; mazideki husumetlerimiz bir tarafa bırakalım. Kenetlenelim, birleşelim, meleklerin dahi alkışladığı tesanüde ve kardeşliğe fiili olarak zemin hazırlayalım. Saadetle ve huzurla yaşayalım. İşte Kuran bize müjde veriyor:

"Ey peygamber! Allah'tan gelen gerçekleri örtbas edenlere de ki: Siz kısa zamanda bu dünyada yenilgiye uğrayacaksınız, ahirette de cehenneme sürüleceksiniz. Ne kötü yataktır orası.” (Ali İmran Suresi, 12)

İki gün önce yazılmış bir şiirle yazımıza son verelim…

MİLLİ İKAZ
Değişsin diyorsan yamalı bohca,
Boş yere ortamı germeyin beyler.
Milli vicdana yaklaşın dostca,
Reyi kör inatla vermeyin beyler.
...
Yaşamamak için darbeli zillet,
Ülke gündeminden çıksın şu illet,
Alim değilse de, ariftir millet,
Bu halkı hor hakir, görmeyin beyler.
...
Kalksın önümüzden tüm barikatlar,
Yoksa ülkemizde kirizler patlar,
Her beş on yılda bir karıştı hatlar,
Bu sefer ipe un sermeyin beyler.
...
Kuralı siz koyun, koymasın cunta,
Devşirme takıma olmayın monta,
Sakın zannetmeyin çeliği sunta,
Başımıza çorap örmeyin beyler.
...
Eski halle iflah olmamız muhal,
Çözülmemek için gerek yeni hal,
Milli bünyemizde bitmesin mecal,
Değişime karşı durmayın beyler.

AHMET ÇAKIR

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER