Suat ZOR Katar Krizi Ve Muhammed Dahlan
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Katar Krizi Ve Muhammed Dahlan
Suat ZOR

Katar Krizi Ve Muhammed Dahlan

Katar krizi gerçekleştiğinde özellikle bundan sonra, Hamas’ın ve Müslüman Kardeşlerin büyük sıkıntılar çekeceğini ifade etmiştim.

Şu anda Katar krizinin asıl hedeflerinden birisinin Hamas'ın zor durumda bırakılması olduğu görülüyor.

Aslında Israil, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'la birlikte anlaşarak Filistin'de kendilerine bağlı bir piyon istiyorlardı.

Bu kişi Dil eğitimi için İngiltere’ye gitmiş olan aynı zamanda İbraniceyi de İsrail hapishanelerinde (!) Öğrenen Muhammed Dahlan'dı.

Ne var ki yaptığı pek çok yolsuzluk nedeniyle Filistin'den kaçmak zorunda kalan ve şu anda Birleşik Arap Emirlikleri'nde ikamet eden Muhammed Dahlan önemli bir iş birlikçidir.

Yaser Arafat'ın ölümünden bu kişi sorumlu tutulmuştur. Yaser Arafat'ın ölümünden sonra yerine Mahmud Abbas geçince yine istediğine ulaşamamıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri finansörlüğünde çok ciddi bir servet edinmiştir.

Bu kişi 3 Temmuz 2013 yılında Mısır'da gerçekleştirilen darbe dolayısıyla, Sisi'ye para aktarmiş ve darbe gerçekleştirilmeden önce Mısır'a giderek gereken zemini oluşturmuştur.

Aynı şekilde 15 Temmuz 2016 darbesi gerçekleşmeden önce Fetö ile bağlantı kurmuştur.

Darbe günü kendisine ait olan El Gad televizyonu ile Türkiye'de darbenin başarılı olduğunu ifade etmiştir.

Başarısız darbeden sonra, F. Gülen'i, El GAD Tv ye çıkarıp konuşturmuştur.

Ayrıca, The Guardian’ın eski editörü David Hearst'ın, genel yayın yönetmenliğini üstlendiği Middle East Eye haber sitesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Gülen cemaatine darbe girişimi için para aktardığini bunu da Muhammed Dahlan üzerinden yaptığını belirtmiştir. Bu yazı hâlâ sitede mevcuttur.

Böyle karanlık bir adamı Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail anlaşarak Filistin Devlet Başkanı yapmak istiyorlar.

Katar niçin bu işin merkezinde? Çünkü Katar’da, Hamas 'a ve Müslüman Kardeşler'e yardım ediyor ve onların yönetici kadrolarına ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden Katar cezalandırılmak isteniyor. Ancak Türkiye'nin net tavrı sonucunda Siyonist planları sekteye uğratmış görünse de Siyonizm sürekli fitne üretmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Hamas ve İhvan için oldukça sıkıntılı geçeceğe benziyor.

Cenab-ı Hak bütün Müslümanlara şuur ve Birleşme iradesi nasip etsin inşallah.

Suat ZOR

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert