Ahmet DÜZGÜN İnsanların En Hayırlısı İnsanlara En Faydalı Olandır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İnsanların En Hayırlısı İnsanlara En Faydalı Olandır
Ahmet DÜZGÜN

İnsanların En Hayırlısı İnsanlara En Faydalı Olandır

Yeni Valimizin Samsun’a gelişiyle, güzel şehrimizde çok şeylerin değişeceği düzeleceği umuduna olan inancımızı arttırdı. Valimizin gelir gelmez ayağının tozuyla yetkililere verdiği mesaj biz vatandaşların içini ferahlattı. Anlaşılan o ki Sayın Valimiz Samsuna gelmeden, Samsun hakkında iyi bir kamuoyu araştırması ve yoklaması yaptığı, Samsunumuzun sorunlarını çok iyi bildiğini beyanlarından açık olarak anlaşılmaktadır.

Daha önceki yazılarımızda da belirtildiğimiz gibi kamuda bazı yetkili kişilerin birçok meselenin işin içinden kolayca çıkılabilecekken meseleyi daha da zorlaştırmak suretiyle, çoğu vatandaşın Hak arayışının önüne engel olduğu bu sebeple de vatandaşı mağdur ettiğini yaşamış ve duymuşuzdur.

Samsun halkının ve devletinin yanında doğruları yazan, Akasyam Haber portalını Recep Yazgan kardeşimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Çünkü birçok sorunun en etkin, en doğru şekliyle ortaya koyması, vatandaşın mağduriyetinin kısa zamanda çözümünde katkı sağlamak için verdiği mücadele takdire şayandır.

Yeni Valimizin basiretli ve ferasetli bir kişiliğe olduğu bu değer kabil beyanlarıyla açık olarak ortada. Bu durum vatandaşı sevindirecek bir yaklaşım ama bazı yetkilileri de eskisi gibi pek fazla sevindirmeyeceğinin de bir işareti.

Artık vatandaş ''Eyyüb''ün Samsun'da bir sahibinin olduğuna inancımız arttı. Vatandaşından kopukluğu, vatandaşla arasında bürokrasiden oluşan engelleri kaldıran bir anlayış hakikate uygun bir davranış olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Halkımızın içinde halkın dertleriyle dertlenen, vatandaşıyla arasında engel bulunmayan bir Valinin varlığını düşünün. Birçok meselenin Samsun’da artık kısa zamanda üstesinden gelineceğinin umudunu bizlere veriyor. Şahsım ve bir vatandaş olarak yeni gelen Valimizin öyle biri olduğuna inanıyorum.

Makam sahibi yetkili kişilerin meselelerin çözümüne dair kanun ve nizamların tamamına değil bir zorlaştırıcı kısmına uymaları, kolaylaştırıcı yönleriyle meseleyi ele almamaları yani mesuliyet almaktan kaçınma yolunu tercih etmeleri sebebiyle birçok meseleyi işin içinden daha da çıkılmaz bir hale getirildiği herkesçe malum.

Kanun ve uygulamalarını bilmeyen ehliyetsiz kişilerin vatandaşı bir arada bir derde bırakan uygulamaları ve zaman kayıplarını valimizin etkin prensipleriyle hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağı ümidimizi arttırıyor... Peygamber efendimizin “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır'' Bizim de vatandaş olarak yeni gelen valimizden temennimiz budur...

Valimiz insanların hak arayışlarını ve sorunlarını, çözecek yetkili kişilere ''Zorlaştırmayın kolaylaştırın'' düsturu gereği hizmet vermesi gerektiğini vatandaşa tepeden bakmak yerine mağduriyetinin dikkate alan yaklaşım göstermelerini açık olarak beyan etti. Makamları caka satma yeri olmadığını hizmet yeri olduğunu vatandaşın memnuniyetini ön planda gördüğünün, vatandaş ayrımı yapmadığının bir göstergesidir. İşte vatandaşı memnun edecek güzel yaklaşım budur. Bende bir vatandaş olarak Valimize Hoş geldiniz diyorum.

Saygı ve hürmetlerimle

Ahmet DÜZGÜN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER