Suat ZOR Önümüzdeki aylarda Türkiye'yi bekleyen tehlikeler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Önümüzdeki aylarda Türkiye'yi bekleyen tehlikeler
Suat ZOR

Önümüzdeki aylarda Türkiye'yi bekleyen tehlikeler

1- Şu anda FETÖ yapılanmasının devleti yönetme şansı kalmamıştır. Onlar da bunun farkındalar.

Bu yüzden devleti parçalamak için hareket edecekler.

Bu gücü kendilerinde görüyorlar. Bugün bu örgütün ana iskeletini oluşturan, en fazla sayıları 5 bin civarında bulunan as kadro is başındadır. Bu kadro birebir, Fethullah Gülen tarafından tanınan ve eğitilen çekirdek kadrodur.

Dolayısıyla bu 5 bin kişi deşifre edilmediği sürece Devlet'in işi gerçekten çok zor.

Bu 5 bin kişilik ekip üç şey yapıyor;

a- Devlet bürokrasisi ile halkı yıpratıyorlar. Bakanlıkların ve devlet kurumlarının mantıksız uygulama yapmasına sebep olarak halkı isyana davet ediyorlar.

b- Özellikle Ordu içeresinde yer almış ancak firar ederek PKK ile beraber olan personel ile ilgili bir çalışma yapıyorlar.

c- Ellerinde bulunan değerli bilgi ve belgelerle devletimizin zafiyetlerini yabancı istihbarat servislerine satarak zarar veriyorlar.

Türk Ordusunun derhal, Ordunun spesifik yazılımlarından, parolasına kadar her şeyi değiştirmesi gerekiyor. Aksi takdirde önümüzdeki günlerde PKK/PYD üzerinden ülkemize yapılacak saldırılarda büyük zayiatlar verebiliriz.

2- Önümüzdeki günlerde büyük bir terör saldırısı yapılacak gibi görünüyor. Muhtemelen bu tarih, PKK'nın ilk eylem yaptıkları 15 AĞUSTOS olabilir. Bu saldırı ile ilgili tedbirler alınmalıdır.

ABD'nin PKK'ya verdiği 1000 TIR’lık ağır silâh yardımı bunun en büyük göstergesidir.

Ordumuzdan kaçarak PKK'da görev almış olan FETÖ askerlerinin tespiti mutlaka yapılmalıdır. Bu askerlerin Türk Ordusu içerisinde ki mantıksal uzantıları deşifre edilmelidir. Daha da önemlisi bu askerlerin sahip oldukları stratejik bilginin ne olduğu tespit edilerek gerekli tedbirler alınmalıdır.

3- ABD Kuzey Irak'ta referandum ile uydu Siyonist Kürt devleti kurarak , buradaki devlet ile Suriye'de kurulacak Kürt devletini birleştirmek istiyor. Bu Devlet'in ordusu ise şu anda ABD'nin hazırladığı 25500 civarında ki PYD üzerinden kurduğu ordudur.

Bu gerçek çok İyi gözlemlenmelidir. Bunun askeri ve siyasi tedbirleri alınmak zorundadır.

Özellikle Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğü en az Türkiye kadar korunmalıdır.

4- Türkiye'ye zarar vermek için önce Katar'a operasyon yaptılar, arkasından Pakistan geldi.

Katar ile ekonomik olarak bizi yıpratmaya çalıştılar. Pakistan meselesine gelince durum oldukça farklı bir noktaya kaymaktadır.

Pakistan Müslüman ülkeler içerisinde Nükleer bombaya sahip bir ülkedir. Pakistan bu atom bombalarını Türkiye'ye her şartta verebileceği için bir darbe yapılarak NEVAZ ŞERİF görevden alındı. Ancak Pakistan’ın Penc-ab ( beş su) bölgesi Nevaz Şerif ve ailesini desteklemektedir. Buradaki yaşayan nüfus Pakistan'in yarısından fazlasına sahiptir. İnşallah bir sonraki seçimde yine iktidarda olacaklar. Türkiye bu süreci iyi takip etmelidir. Bu ise bu bölgelere atadıkları büyükelçilerle olacak bir iştir.

Kısacası Bu bölgelere atanan büyükelçiler çok deneyimli olmalıdır. Son dönemde atanan büyük elçiler bana göre bölgelere uygun değildi.

Cenabı Hak Devlet ve Milletimizi korusun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER