Yürekler Arası Yollar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yürekler Arası Yollar

Yürekler Arası Yollar

Memleketler arası mesafeler değil, yürekler arası yolları açık tutun. Yürekten yüreğe yol vardır, dikine giden, kapatılan, çetrefili olan, taştan yapılmış, adı zor konulan...

Yürekten yüreğe yollar vardır, bağ, bahçe olan, kenarında çiçekler açan, fideleri her daim yeşermiş duran, güzellik adına bahaneye bakan, muhabbetin kaynağını kendinden alan, son teknoloji düzenlenmiş, hiç vites artırmada zorlandırmayan.

YÜREĞİNİZE İNŞAA ETTİĞİNİZ YOLLAR... YÜREKLERİNİZE TEMELLENDİRDİĞİNİZ GİRİŞ, ÇIKIŞLAR, VİRAJLAR, YOKUŞLAR NEYLE NASIL OLUŞTURULDU?

İnsanların iletişim dilleri, dilden çıkanlar, yüreklerinin içinin söze dökülmesidir.

Göz, yüreği izler aslında, dil yürekteki yolların içini anlatır, derdini, sevincini, içinden geçirdiğini, kelam yüreğe dokunarak dile dökülürse muhabbeti doğurur.

YÜREKLER ARASINDA YOLLAR AÇIN...

Dil güzeli anlatacaksa konuşsun yahut sussun. Ya hayrı konuşup, ya susmak gerek çoğu zaman. Kötüye dur demek, iyi olana davetiye çıkarmak, hayır olana kapılar açmak marifet olandır.

Yürekler arası yolları yıkmak, tarumar etmek, yok etmek, bozmak, kırmak, dökmek bir anlık, yapmak, ortaya çıkarmak, oluşturmak, oturtmak, hoş tutmak aylık, yıllık marifettir. O halde yapamadığımızı yıkmamalıyız. 

Yürekten yüreğe giden can vardır, kanı bedene sızdırdığı gibi muhabbeti beyne yayar. Gönderdiğiniz temiz muhabbetse, hoşnutluk ve huzur var olur.

Kelamdan kelama geçiş vardır, bilinmesi gereken, güzel söz, daha güzel olanı verir size hediye olarak. Kötü lafız, daha kötüyü size verir. Açacağınız yollar, gidiş şekliniz size yeni kapılar açar ve yeni yollar gösterir.

YAŞAMDA BİR MANA VAR, BİR GERÇEK VAR Kİ ÇÖZEBİLENLER MUTLU VE BAŞARILI KİŞİLERDİR. SEÇTİĞİ HER TİP YOL İNSANIN GELECEĞİ, KADERİ, ŞANSI, BAHTI OLUR.

İnsanlarla sevgi dilini geliştirmek için bahaneler arayanlar, sevilen, huzurlu olan, önü açık bireylerdir. Bir yüreğe giden yol bulmak isterseniz, önce doğal olmalısınız, sonra güzel olanı tercih etmelisiniz, sinsi planlarla değil, vicdanla yol alan bir gemi, rotasını huzura çevirmiştir.

İnsana teklif ettiğiniz, gün gelir tercih zaruretiniz olur. Neyi teklif ettiğinize çok dikkat edin. Neyle gittiğiniz, döneceğiniz yolun içini belirler.

İnsan... YÜREK... SEVGİ... Bu kadar mükemmelken, içine pislik katıp, zorlaştırır.

HUZURU EKİP, HASATINDA MUTLULUK ELDE ETTİĞİNİZ, BEDENE DEĞİL, YÜREĞE DOKUNDUĞUNUZ, YARATILANIN NİTELİĞİNE DEĞİL, YARATANININ GÜZELLİĞİNE SEVDİĞİNİZ, GÖNÜL KÖPRÜLERİNİZ OLSUN.

Tuba IŞIK

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert