Fehmi DEMİRBAĞ Amerika’da Müslüman bir lider dua bekliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Amerika’da Müslüman bir lider dua bekliyor!
Fehmi DEMİRBAĞ

Amerika’da Müslüman bir lider dua bekliyor!

Bu kişi Amerikalı Müslümanların lideri Faruk Arvalap. Müslüman olmazdan önceki ismi Giancarlo Esposito. Şu anda cezaevinde. Wall Street ayaklanmasına öncülük yaptığı gerekçesiyle yaklaşık 5 yıldır Manhattan’daki Alkadraz hapishanesinde. Malik el Şahbaz'ın boşluğunu doldurması Amerikan hükümetinde ciddi endişelere sebep olmuştur. Kendisinin tebliğ çalışmaları neticesinde özellikle evsizler arasında islamı kabul edenlerin sayısı hızla artmaktadır. Asparagaslı yetkililer çığ gibi büyüyen İslam’a koşan geniş halk kitlelerinin Amerikanın sonunu getireceğinden endişelenmektedirler. Faruk Arvalap' ın takipçileri Amerika' da uyuşturucuya, zinaya, kumara, faize karşı mücadele etmekteler. Faruk Arvalap' ı hukuki açıdan tuzağa düşürenlerin FETÖ ile işbirliği yapan Las Vegaslı kumar baronları olduğu söyleniyor. Yahudi lobileri ve Ermeni diasporası da onu idam ettirmek istiyorlar. Ama Allah'ın adaleti işte.  İmam Faruk cezaevinde kanser oldu. 6 aylıkta ömrü kaldı. Ölümüm bu zalimlerin elinden olmayacak diye de sevinçli. Avukatı aracılığıyla Türkiyeli Müslümanlardan dua beklediğini rica etti. Türkiye ümmetin gözbebeğidir dedi. Ayrıca ölümü halinde 1 milyar dolarlık şahsi servetini Türkiyeli Müslümanlara hediye olarak bırakacak. Bunun için Esma-ül Hüsna aşkına 99 kişi arasında bu servet pay edilecektir. Helalinden bende rızıklanayım diyenler İmam Faruk' un avukatı ile temasa geçsinler. Kendisine ulaşmak için www.eforyayinevi.com adresine not bırakınız.

Fehmi Demirbağ

Dipnot; Durumumuzu ti ye almak istedim. Acınacak halimizi. Düşünmeden sorgulamadan yapılan paylaşımları.

Sosyal medya başımızın belası aynı zamanda. Kaynağına bakmaksızın yaptığımız paylaşımlar bilgi kirliliğinin de ana sebeplerinden. Yazıların başlıklarına bakarak, okumaksızın paylaşımlar yapıyoruz. Olmadık yanlış haber ve bilgiler de ortalıkta cirit atar haldeler.

Bunu ispatlamak için böyle bir kurgu yaptım bende.

Resimdeki kişi bir artist.

Asparagaslı yetkililer diyorum. Asparagas uydurma haber demek zaten. Manhattan Newyork'ta. Alkadraz ise 60’larda hapishane olmaktan çıkmış bir yer ve San Francisco'da. Her tarafı vıcık vıcık düzmece bir paylaşım...

Maalesef ki bu paylaşım ortalıklarda dolaşmaya başladı bile. Adama dua eden edene. Vasiyetinde belirttiği 1 milyar dolarlık mirası reddedenlerde var, kabullenenlerde... Ciddi abiler bile konuyla ilgilendiler.

Tabi bu arada teşekkür de etmeliyim. Bizim güvenirliliğimiz bu olaya inandırıcılığı da artırdı.

Kimden ne gelirse gelsin sorgulamayı elden bırakmayalım kardeşlerim.

Bir sosyal deney yaptık kendimizce. Umarım bir nebze bir acı gerçeğimize işaret edebilmişimdir. Vesselam...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER