Suat ZOR Afrin - PKK Siyonist Koridoru
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Afrin - PKK Siyonist Koridoru
Suat ZOR

Afrin - PKK Siyonist Koridoru

Türkiye'nin Afrin operasyonu olması gereken bir askeri harekâttı. Şükürler olsun bu operasyon başarılı bir şekilde devam ediyor.

Türkiye, 911 km'lik Suriye Sınırı boyunca dikine 30 km’lik bir hat oluşturmak istiyor. Bu yüzden Afrin operasyonu başladı.

ABD'nin bölgeyi düzenleme operasyonu bu sefer TÜRK ASKERİNİN SÜNGÜSÜNE takıldı.

Ancak bu operasyon mutlaka Fırat'ın Doğusunu da kapsamalıdır. Çünkü Afrin bölgesi meselenin sadece bir parçadır. Suriye'nin kuzeyi boyunca buralarda PKK ve uzantılarından temizlenmelidir. Tel Abyad, Aynel Arab, Kamışlı ve Haseke üzerinden bu operasyon devam etmek zorundadır.

Fırat'ın Doğusunda yaklaşık 12 tane ABD üssü var. Biz buna rağmen bu bölgede kurulmak istenen, PKK ( Siyonist ) koridoru mutlaka yok etmeliyiz hem de ABD'ye rağmen.

TÜRKİYE NE YAPMALIDIR?

1- Öncelikle Afrin operasyonunu en az kayıpla atlatmak zorundayız. Bunun için ise ABD'nin Afrin'e getirdiği İŞİD militanlarının dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekiyor. Çünkü bu militanların canlı bomba saldırıları olabilir. Buna karşı çok dikkatli olmak gerekiyor.

2- Savaş şehre doğru kayacak gibi görünüyor. Bu yüzden halkın arasına dağılan İŞİD ve PKK teröristlerinin askerimize zayiat vermesi olasıdır. Bu nedenle şehir merkezinde çok ciddi istihbarat bilgisine ihtiyacımız var.

Her mahalle içerisinde mutlaka bizlere bilgi verebilecek mahalle sakinleri bulunmak zorundadır.

3- Bu operasyonun en büyük amacı Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlamaktır. Bu yüzden mutlaka Devletimizin Şam yönetimi ile her türlü üst düzey temasları kurması gerekiyor.

4- İran’ın, Irak’ta Haşdi Şabi kuvvetlerini resmi Irak Ordusu yaptığı gibi, bizde Özgür Suriye Ordusunu, Resmi Suriye Ordusu yapmalıyız.

Bunu yaptığımızda Suriye'nin Kuzeyinde bulunan ABD bütün umutlarını yitirmek zorunda kalacaktır.

Aynı zamanda bizler Suriye'de söz sahibi olabileceğiz. Ayrıca bu resmi Ordu'nun harcaması Suriye'nin sorumluluğuna geçmiş olur.

5- Esed, bu geçiş döneminde meşru sayılmalıdır ve savaştan sonra ise durumunu Suriye Halkı belirlemelidir.

6- Bizler hem Suriye'de hem de Irak'ta toprak bütünlüğünü esas aldık bunu mutlaka başarmalıyız.

Cenab-ı Hak Devlet ve milletimizi korusun.

Suat Zor

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER