Fehmi DEMİRBAĞ Kaybedecek vakit yok!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kaybedecek vakit yok!
Fehmi DEMİRBAĞ

Kaybedecek vakit yok!

Hell ülkesinde tutuklandım. Yine malumat toplamak için ülkeye izinsiz olarak giriş yapmıştım. Merak bu ya kafama takılmıştı, bu ülke nasıl kuruldu diye? Arvalap Adası gibi mükemmel bir yer nasıl olur da ikiye ayrılmıştı?

Hell'in kurucu bir lideri var. Bir de 12 kişilik bir kurucu konseyi. Arvalap Adasından bir kişiyi de ayartıp kurulun başına geçirmişler. Etti mi 13. Sara Aaranson, Gerdrude Bell, General Allenby, Lawrence, Abduh, Efgani, Hurrington, Resneli Niyazi, Teodor Hertz, Emmanuel Karasu, Mr. Vahap, Şerif Hüseyin ve o malum şahıs Hell ülkesini Arvalaptan ayırarak kuran kişiler.

6185 nolu yasaya aykırılıktan gözaltına alındım.

Halbuki ülkede metrekareye onlarca casus düşmekte. Başka adaların casusları ülkede cirit atmakta. James Bond, Mike Hammer, Hercules Pariot, Sherlock Holmes, Çakal Carlos en bilinenleri. Benim gibi sıradan bir yazara bile casus muamelesi yapıldı ya... en azından gururum okşandı. Kendimi önemsedim. Hell ülkesinde irticai faaliyette bulunmak diye bir suçlama ile de karşı karşıya bulundum.

Sorularım toplumda huzursuzluğa sebebiyet vermekte imiş. Bölücülük yapıyormuşum. Arvalap bir bütündür, parçalanamaz diye iddiam varmış.

Arvalap'ın resmi dili Açkurudyacayı övüyormuşum filan. Bir de buranın muhalif liderlerinden birisi ile temaslarım varmış. İddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Hakimin huzuruna vardığımda "One Minute" dedim. "Arvalap Hell'den Büyüktür" diye de sözümü devam ettirdim.

"Hakim Bey artık modern zamanlardayız. Bilgi ve bilişim çağındayız. Bütün Arvalap halkı merak ediyor Hell neden bizden ayrı düştü diye? Ayrılığın, bölünmenin, parçalanmanın ada halkına ne faydası var?

Hell nasıl kuruldu?

Hell deki kurucu iradeye bağlı olduğunu iddia eden Ceviz kabuğuyla Halkın Payıdır politbürosu hakkımda atılan mesnetsiz iftiraların adresidir.

Ben Hell halkınında bizim Arvalap gibi kendi iradesi ile yönetilmesi gerektiğini savunuyorum.

Madenlerimizi ve diğer kaynaklarımızı neden başka adaların insanları kullansın?

Neden aramızdaki anlamsız düşmanlık sona ermesin ki?"

Ben mahkemede ifademi verirken o esnada hakimin telefonuna gelen mesajın bip sesi ile sözümü kesmek durumunda kaldım.

"Pardun bay sanık" dedi hakim. "Bylock'uma bir mesaj geldi de..."

"Ülkenin Toryum, Bor, Petrol kaynakları Birleşik Ada tarafından zaptedilmekte.

Hell ülkesinin çocukları Birleşik Adanın müfredatına göre yetişmekte. Siz bizden ayrıldınız ama Birleşik Adaya bağlandınız, farkında değilsiniz.

Çocuklarınız onların edebiyat eserleriyle, çizgi filmleriyle, oyuncaklarıyla şekilleniyor. Bakın biz Arvalap halkı olarak yakın zamanda Afrin Adasına bize ihraç ettikleri terör ürünlerini geri çevirmek için bir nezaket ziyaretine gittik. En çok velveleyi sizin Hell' deki aydınlar çıkardı.

Adanın tamamındaki Cehalet terörü, Uyuşturucu Terörü, Gıda ve Sağlık Terörü, Anarşi Terörü Hell Adasındaki Birleşik Ada hakimiyetinden sadır olmakta!"

Ben otomatiğe bağlanmış şekilde savunmamı yapmaya çalışırken hakim kaşlarını çatarak sözümü kesti:

"Sayın suçlu. Bylocktan aldığım talimata göre... Sen himmetini vermeyen, aklını okyanus ötesine bahşetmeyen, hizmet erlerinden olmamış, altın nesil için kılını kıpırdatmamış bir hezeyansın! Efendimiz senin ocağına ateşler salmamı buyurmakta! Kurulu düzene biat etmeyen birisin!"

Üç gün içeride tuttular. Sonra da salıverdiler. Sınır dışı ettiler Hell'den. Cezaevinde de diğer mahkumların kafalarını karıştırmaya başlamışım meğer.

Arvalap'a döner dönmez hemen bir Kültür Karargahı oluşturmaya karar verdim. Hell ülkesiyle ancak bilgi yoluyla ve aydınlanma ile mücadele edilebileceği kanaati hasıl oldu bende.

İnsanlar malum, bilmediklerine düşmandırlar.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya da yatkındırlar. Fikirsiz zikir ise en tehlikeli sürecin alametidir.

Arvalap Adasındaki okuma olayını çözelim ki sonumuz Hell ülkesine benzemesin.

Haftada bir kitap okumalı Arvalap halkı. Önce elbette ki kitabımız Kur'an-ı Kerim.

Sonra halkın eğitim vasıtası olan sinema filmleri çekmeliyiz.

Offf! Yapılacak çok iş var. Vakit kaybedecek durumda değilim.

Hay Allah! Afrin’de durum ne vaziyette acaba? Duam sizinle mücahitler'

Fehmi Demirbağ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert