MÜNEKKİT SP Nereye Sürükleniyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SP Nereye Sürükleniyor!
MÜNEKKİT

SP Nereye Sürükleniyor!

Seçim sathı mahalline girdiğimiz bu günlerde hepimizin malumu ortalıkta senaryolar uçuşuyor. Herkes kendi penceresinden, kendi dağarcığından , kendi bakış açısından senaryolara anlam kazandırma çabası içinde...

Ben de kendi zaviyemden katkı sağlayayım dedim.

Önce klişe bir cümle ile başlamak istiyorum. ''Seçim sonrası felaket senaryoları''na kesinlikle katılmıyorum. Çünkü ülkemiz nice badirelerden geçti. Şükürler olsun dimdik ayaktayız ve ilelebet ayakta durmaya da devam edeceğiz.

Gerektiğinde 15 Temmuz'da olduğu gibi sokağa iner tankların karşısına dikilir haddi aşanlara hadlerini bildirmeyi bilir bu necip millet.

Bundan asla kimsenin kuşkusu olmasın.

Kenarlarda köşelerde bataklık böcekleri gibi bekleyen çıyanlar ve sırtlanlar boşuna heveslenmesin.

Benim ağrıma giden, çıyanların, tilkilerin ve çakalların kol kola yürüdüğü bu seçim atmosferinde, yıllardır bu milletin değerlerine dokunmuş, ilmek ilmek yüreklerine işlemiş, hatta İslam'ın yaşanabilir bir din olduğunu bütün sosyal boyutlarıyla bu topluma kazandırmış bir dava adamının mirasına çöreklenmiş kötü mirasçılarının o tabloya yerleşmiş olmalarıdır.

Önce ahlak ve maneviyat gibi çok güçlü bir sloganla bu milletin gönlünde taht kurmuş bir yapının, bu tarakta hiç bezi olmayan kimi yangabozlarla aynı çuvala girme heyecanları çok manidardır.

Yan yana gelmeleri normal şartlarda asla mümkün olmayan bu benzemezleri kim ya da kimler, hangi argümanlar, enstrümanlar ve sopalarla yan yana getirdi.

Karşılığında neler vaad edildi ya da hangi tehditlerle aynı çuvala sokuldu.

Bu soruları çoğaltmak mümkün de, şimdi sırası değil... Belki daha sonraki yazılarımızda kafa yorarız... Ben hala SP'nin bu yapıya nasıl sokulduğunu merak ediyorum.

Gördüğüm, konuştuğum ve dinlediğim birçok SP sempatizanı dostlar bu tabloyu anlamakta ve anlatmakta zorlanıyor fakat gelenekte var olan itaat ve biat kültürü onların sesini şimdilik kısmaktadır.

Onlara da soruyoruz.. Bu iktidar döneminde kazanılan ve rahmetli Erbakan Hoca'nın yıllarca savunduğu onlarca proje, değer ve kazanımlar bu yıkım ekibiyle görüşülerek teminat altına alındı mı? Yoksa sadece Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerine kurulmuş bir habis yapı mı uzlaşma paydası? Gerçekten birçok kişi bunu merak ediyor... Ya da SP, bu yıkım ekibinin yapacağı tahribatı gizlemek için kullanılacak bir maske mi olacak? Hep birlikte göreceğiz...

Münekkit

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER