Suat ZOR Kudüs Ve Yapılması Gerekenler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kudüs Ve Yapılması Gerekenler
Suat ZOR

Kudüs Ve Yapılması Gerekenler

"Kudüs, her üç din içinde önemi olan mübarek bir şehirdir. Müslümanlarca önemi ise Akaid derecesindedir. Çünkü Mescid-i Aksa’yı barındıran bu mekân, peygamberimizin miraca çıktığı üç duraktan bir tanesidir.

Kudüs bizim için önemlidir. Çünkü ‘’Harem Mescitleri’’nin üçüncüsüdür. Kudüs bizim için önemlidir. Çünkü ilk kez yönümüzü çevirip namaz kıldığımız mübarek bir mekândır. Kudüs bizim için önemlidir. Çünkü o Kuran-ı Kerim ayetlerinden bir tanesidir. Kudüs, Cenab-ı Hak tarafından övülen bir mekândır.

Kudüs bizim için önemlidir. Çünkü Kur’an-ı Kerim‘de isimleri belirtilen pek çok peygamberin yaşadığı mübarek bir şehirdir.

Kudüs bizim için önemlidir. Çünkü Hz. Ömer (r.a)’in Kudüs Fethinden sonra tüm İslam ümmetine Vakfettiği ve korunmasını vasiyet ettiği emanetimiz olan bir şehirdir. Bundan dolayıdır ki; Kudüs İslam topluluğunun namusudur. İslam topluluğunun şeref ve izzet bulması için Kudüs’ün mutlaka özgür olması gerekir. Kudüs özgür değilse İslam Dünyasının ruhu özgür olamaz. Ruhunuz özgür değilse bedenimizin işgal altında olması kaçınılmazdır.

İşte İslam coğrafyasının durumu ortadadır. Her yer yıkılıyor, yakılıyor. Her yerde işkence ve her yerde kan ve gözyaşı var. Bunun nedeni Kudüs’ün esaret altında olmasıdır. Çünkü İslam Dünyasının kalbi olan bu şehre Siyonist Hançeri saplanmıştır. Bu hançer çekilip çıkarılmadıkça bu kanama devam edecektir.

ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak kabul etmesi bölgeyi tamamen kaosa sürüklemiştir. ABD bu adımla bu hareketi bir Haçlı saldırısına dönüştürmüştür. Bu yüzden ABD bizim STRATEJİK ORTAĞIMIZ değil en büyük düşmanımızdır.

Bu karar sonucunda protesto gösterilerinde şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Filistin davasının bizim için vazgeçilmez olduğunu bir kez daha belirtirken, İslam ümmetinin bir an önce bütün acılardan kurtulmasını temenni ediyorum.”

YAPILMASI GEREKENLER

1- Devletimiz acil olarak hem HAMAS hem de El FETİH yetkilileri ile İstanbul'da ve Yıldız Sarayı'nda bir toplantı yapmalı ve ortak hedefler ortaya koymalıdır.

2- Devletimiz başta olmak üzere bütün Müslüm Devletleri'nde Kudüs inceleme komisyonları kurulmalıdır. Gerekirse bir KUDÜS BİRİMİ TAHSİS EDİLMELİDİR.

3- İsrail uluslararası arası hukuk kurallarına uymaya zorlanmalıdır.

4- Devletimizin desteği ile KUDÜS'e Türk halkı mutlaka gönderilmelidir. Gerekirse ücretsiz Kudüs gezileri tertip edilmelidir. Bu geziler Türkiye'de aktif olan STK'lar üzerinden yapılmalıdır.

5- Türkiye'de Kudüs’ün önemine binaen bir KUDÜS Enstitüsü derhal kurulmalıdır.

6- Türkiye büyükelçiliğini Doğu Kudüs'e taşımalıdır.

7- ABD'nin stratejik ortaklığı bitirilip Türkiye'de bulunan üsleri kapatılmalıdır.

Cenab-ı Hak bu kutsal mekânları her türlü fitneden ve işgalden korusun inşallah.

Suat Zor

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER