Ahmet DÜZGÜN Mazlumun kuruyan dudağına söyleyin gülsün!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mazlumun kuruyan dudağına söyleyin gülsün!
Ahmet DÜZGÜN

Mazlumun kuruyan dudağına söyleyin gülsün!

Hak ile batıl mücadelesinde gelinen son nokta, gösteriyor ki artık çözüm insan aklının ve gücünü fazlasıyla aştı. İnsanın sınırlarını ve gücünü zorluyor. İnsanın aklının sınırlarının zorlandığı gelinen şu son nokta, müminlere dua ve Nusret kapılarının açıldığı bir zaman ve mekan alemidir. İmanlı sinelerin gözü yaşlı duaları arşa artık dayanmıştır.

Kıyasla Hz Musa’nın kavmini, firavunun askerlerinin sıkıştırdığı kızıl denizin kenarında kalan ümmetin hali gibidir yaşananlar..

Hayrın ve kötülüğün açık meydanda olduğu bu dünya mahşerinde inanan zengin fakir tüm insanlık imtihandadır. İnananlar ellerinden ve dillerinden gelen her şeyi yapıyorlar Şimdi sabır zamanı, sabır gösteriyorlar.

Mazlum mustazaf, acziyet içinde ellerini arşa kaldırmış, kalb gözyaşlarıyla hakka niyaz ediyor. Allah’tan Yardım istiyorlar. Allah onların yaptığı bu dualardan asla ve asla gafil değildir. Zira bu ramazan ayında mazlumların oruçlu dualarıyla Allah cc arasından perde kalkmıştır.

Onların sebebiyle Hakkın yüzümüzü güldüreceğine inancım tam. Gelecek iktidar ,mazlum mustazaf haksızlığa uğrayanların iktidarı olacağına kalbim kani..

Tüm insanlık ,Yeryüzünün son iyilik hareketinin başı Türkiye ve lideri Recep Tayyib Erdoğan’a onun tarafında olanlara dua ediyor..

Yapılan tüm hizmetlere kalblerinde maraz olanlar, işbirlikçiler, hainler ve inkarcılar hariç ,zulüm görmüş, aç kalmış fakir, mazlum, mustazaf tüm dünya şahit.. Hepsi bu seçimden umudlu, bekleyiş içinde. İbretle takib ediyorlar.

100 yıldır mazlumların ve inananların özlemle beklediği değerlerini temsil eden bir lideri ve onun devletini gözyaşları içinde izliyorlar. Hakka ona yardımcı olması için dualar ve niyazlarda bulunuyorlar.

Kudret ve kuvvet sahibi Kainatın sahibi Hz Allah cc ve emrindeki tüm orduları da onları izliyor. Yüzü gülen Mazlum, fakir, dini sadece Allah'a has kılarak dua ediyorlar. Selam olsun onlara...

Bırakın yapılan onca iyiliklere karşı gelen kalbleri kararmış kör olmuş insanlara kendi amellerine güvenenlere, kendi kendine övünenlere, sevinenlere. Allah hızlı hesab görücü olmak üzere onlara yeter. .

Gerçekte Hak'kın yeryüzünde en sevdiği iş ve amel insanlığın kurtuluşuna vesile olan Salih ameldir. Eğer şu yeryüzünde zalimin zulmünden mazlumu kurtaran, ağlarken yetimin yüzünü güldüren biri varsa... açken doyurulan, ihtiyacı giderilen hasta, yaşlı, kimsesiz kim varsa ve yüzü gülüyorsa ve kim onlara sahib çıkıyorsa Bilsin ki;

Hiç şüphesiz; Allah ta ona sahib çıkacaktır. Artık kimseyi işlediği ameli övünmesi bilmişliği, dünya korkusu bu vebalden onu kurtarmayacaktır. Allah'ın vaadi haktır.

Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, Allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez. (Nisa - 36)

Herkes bunu iyi bilsin ki hakikatte yüzü gülen yetim mazlum, fakir, değildir... Hakikatte yüzü gülen Hakkın yüzüdür. Nurun yüzüdür.

Yokluktan gelen bu yüce yüz dünyada ancak bu şekilde görünür. Amellerin ahiretteki gülen yüzü, dünyada ihlasla ve gözyaşlarıyla yapılan iş ve amellerin görüntüsüdür.

Tüm sahih beyanlar bu yöndedir ve biz müminler şeksiz ve şüphesiz buna inanırız. Kafirler, zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Hakkın bu gülen yüzü, müminlere katından yeryüzüne yardımını esirgemeyecektir.. Hakkın ve haklının yanında taraf tutanlara, mazlumlara, müstezaflara iyilik ordularını Allah cc muhakkak gönderecektir. Müjdeler olsun..

İstikbal ilamın son kalesi olan Türkiye devleti ve onurlu ecdadın omuzları üzerinden dünyaya sesini haykıracaktır. İnancım ve temennim budur. Zira duman, ateşin varlığına işarettir. Akıl sahibleri bunun ne anlama geldiğini iyi anlar.

O halde sen, sıkıntılara karşı sabret; çünkü Allah'ın vaadi mutlaka gerçekleşecektir. Günahların için bağışlanma dile ve Rabbinin şanını sabah akşam yücelt. (Mümin 40- 56)"Gerçek şu ki, bütün işler sonunda Allah'a döner." (Şura 42/53)

Sadakallah..

Ahmet Düzgün

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER