Yaşar BAŞ Mesele Tayyip Erdoğan değil sen hâlâ anlamadın mı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mesele Tayyip Erdoğan değil sen hâlâ anlamadın mı?
Yaşar BAŞ

Mesele Tayyip Erdoğan değil sen hâlâ anlamadın mı?

Yüz yıl önce Sultan Abdülhamid’i indirmek için harekete geçen bugünkü İttihatçıların dedeleri Abdülhamid ne yaptıysa tersini yapmaktan başka bir şey vaad etmiyordu.

Aradan yüz yıl geçti. Değişen hiçbir şey yok. Bugün Sultan Abdülhamid’in torunları 2023, 2053, 2071 hatta 2123 hayallerini ve projelerini konuşuyor. İttihatçı geleneğin torunlarının Recep Tayyip Erdoğan ne yaptıysa tersini yapmaktan başka bir vaadi var mı?

Topraklarımızda güven, refah ve küresel güç olma adımlarını atan Sultan Abdülhamid’e çelme takanlar; coğrafyamızı yüz yılı aşan bir ateş çemberinin içine attılar. Libya’dan Yemen’e, Suriye’den Filistin’e akan kanların sorumlusu, yüz yıl önceki ihanetin kökü dışarda çıkar odakları, içerdeki hain işbirlikçileri ve bu ihaneti küçük hesaplarla alkışlayan akılsızlardır.

O gün küçük, hatta küçücük hesaplarla ihanet projesini alkışlayanlar, yaktıkları ateşte kavrulan milyonların feryadının bedelini yarın şaşmaz bir terazi ile yaptıklarımızın tartılacağı mahşer gününde en ağır şekilde ödeyecektir.

Küçük kızgınlıklar ve çıkar hesaplarının bedelini Mora da, Balkanlar’da, Kafkasya’da, Yemen’de, Filistin’de, Libya’da, Mısır’da, Cezayir’de yaşayan masum insanlar canları malları ve namuslarıyla ödediler.

Bugün yine mazlum insanların umudunu ve hayalini küçük çıkar hesaplarına kurban etmeyi göze alan o günkü akılsızların torunları da aramızda dolaşıyor.

Aslında değişen hiçbir şey yok. İnsanlığın tarihinde dün ne varsa bugün de aynı senaryo tekrar ediyor.

Bir tarafta hakkı ve insan onurunu savunanlar var. Bir tarafta insanlığı köleleştirme hesapları yapan çıkar odakları var. Bir tarafta ihanet odaklarının işbirlikçileri var. Bir tarafta küçük hesaplarla ihaneti alkışlayanlar var. Bir tarafta ihanete karşı direnenler var. Bir tarafta da ellerini Rabbine açmış dua etmekten başka yapacak bir şeyi bulunmayan masum ve mazlumlar var.

Bu mücadele asla bugünün mücadelesi değil. Bu mücadele bir insanlık mücadelesi.

Dün de küresel çıkar odakları vardı. Bugün de var. Dün de küresel çıkar odaklarının yerli işbirlikçileri hainler vardı. Bugün de var. 

Dün de hainleri ve zalimleri küçük hesaplarla alkışlayanlar vardı. Bugün de var. Dün de hainlere ve zalimlere karşı direnenler vardı. Bugün de var. Dün de birkaç koltuk için kendini zalimlere pazarlayanlar vardı. Bugün de var. Dün de insanlık mücadelesi için kendini adayanlara dua eden masum ve mazlum insanlar vardı. Elhamdulillah bugün de var.

Bugün dün olmayan başka bir şey de var.

Tarihimiz; milletin yiğit evlatlarının arkasından yakılan ağıtlarla dolu.

Bugün zalimlere ve hainlere karşı ayakta duran ve insanlığın onurunu ayakta tutan, ağıtlar yerine kahramanlık türküleri söyleterek makus talihi değiştiren büyük bir siyasi lider var.

Onun için bu mücadeleye bir iktidar mücadelesi olarak bakan her kim varsa bilsin ki yanılıyor.

Bu mücadele bir insanlık mücadelesidir.

İhanet projelerine kanan biri varsa sözüm onadır.

Mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil sen hâlâ anlamadın mı?

Yaşar Baş

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ABD     0000-00-00 Madem bu bir insanlık mücadelesidir neden gıda diye satılmasına işin verilenlerin çoğu zararlı, sahte ve bu “mubarek” iktidar buna yıllardır niye müsaade ediyor? Neden Gıda güvensizliğimiz rekor seviyede? Neslin korunmasi Allah’ın emri değil mi? Bırakın kutsalin ardina siginmayi. Önce selim akıl yürütmeyi öğrenim. Emin bir hukumette insan paramla nasil rezil olmam, sevdiklerimi nasıl temiz sağlıklı besleyebilirim derdine düşer mi? Bırakın saçmasapan kıyasları. Mantik ilmi öğrenin. Yeter artik.
GALERİLER