Tahir ÇALGÜNER "Y- CHP" Maalesef "Sosyal Demokrat" Bir Partidir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tahir ÇALGÜNER

"Y- CHP" Maalesef "Sosyal Demokrat" Bir Partidir!

Kemalizm ile yakın dönemde geliştirilen ve neo-liberalizmin yapay “sol” bir kompartımanı ve uzantısı olan “sosyal demokrasi” arasında farklılıklar vardır. Kemalizm 3. ve bütüncül ideolojinin adıdır. Zaten Sosyal ve Demokrat olan Kemalizm ilkelerinin soslu bir kavram Avrupa merkezli  bir düşünce akımı olan “sosyal demokrasiye” indirgenmesi ve içinin boşaltılması bile; anti Kemalist bir bilinçli bir eylemin sonucudur.

CHP bir proje ile ve sistematik olarak içi boşaltılıp, kimliğinden uzaklaştırılarak, emperyalist güç odaklarının 2 partili sistem planlarında “Kaldıracın” sorun çıkarmayacak “sol” tarafı olması için dizayn ediliyor… Ama farklı refleksleri, farklı kökleri olduğu için operasyonu tamamlayamıyorlar bir türlü.

Dolayısıyla; Kemalizmi içselleştirmiş ve  CHP’den tasfiye edilmiş bilinçli  gerçek Kemalistlerin yuvaya dönüşü ile CHP düzlüğe çıkar.

Sosyal Demokrat bir düşünce akımı "sol" da  değildir.

1. Sosyal demokrat Y-CHP federasyoncudur. Ulus devleti savunmaz. Antiemperyalist değildir.

2. Kemalist değildir.

3. Masonik bir yapıdır. Ulusalcı ve millici değildir.

4. Atatürkçü ideoloji ile taban tabana zıttır.

Ismarlama ve ithal bir "sosyal demokrasi" kumaşı ile mason terzisinin elinden çıkmış bu gömlek  toplumun bedenine uymadığından dolayı, parti sorunlu bir parti haline gelmiştir. Yani amaç hasıl olmuştur.

5. Atatürkçülerin  bu partiye oy vermemesi gerekir.

Tüm olumsuz sıfatları gani gani üstünde toplayan ve değişmez çizgisiyle 99. yılında, siyonist muhipler derneğine dönüştürdüğü CHP Genel Başkanlığını halen daha sürdüren Sayın Kılıçdaroğlu; Kemalizm'e paralel bir yapı içinde  karşı devrimin öncüsü olarak partiye ve Atatürkçülere ihanet etmiş bir hain olarak anılacaktır.

Bu saatten sonra Kemal Kılıçdaroğlu ve şehzadelerinin partisinin programını ve ideolojisini;  Kemalist ve Atatürkçü olarak  beyan etmesi;  Genel Başkanının net bir şekilde "yalancı" olması ile alakalı bir ahlak sorunu olarak görülür.

Tahir Çalgüner

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akın Erdem     2018-10-05 CHP sosyal demokrat değildir.Hiçte olmamıştır.Sınıf mücadelesi kavramına tümden yabancı bilinen liberal burjuva bir partidir.Ulusal kURTULUŞ savaşının ürünü olup Anadolu-Rumeli mudafa-i Hukuk cemiyetinin partileşmiş halidir.Gelinen noktada ise SANDIĞINIZ HİÇ BİR ŞEY DEĞİLDİR.Siz sadece boşa sallıyorsunuz.Ya tutarsa diye ,Geçiniz bu martavalları .
GALERİLER
Advert
Advert